Klicki 1000 soovitust

Ulefone – kestvustelefon spetsialistile ja seiklejale koos endoskoobi ja termokaameraga

Kõik teavad, mis on seikluskaamerad. Ulefone Armor 9 (hind 549,99 eurot) on aga üks korralik seiklustelefon, sest ekstreemseiklusteks on sel mudelil kõik vajalik olemas. Samuti on olemas head lisad spetsialistile, kes võib kallite instrumentide asemel töökohal hakkama saada vaid oma vastupidava nutiseadmega.

Termokaameraga telefone pole maailmas palju. Selles osas on suurimaks tegijaks saanud FLIR – tööstuslike termokaamerate tipptootja, kelle üks tehas asub Tallinnas. Ulefone on kestvustelefon, mille korpus kannatab lööke, vett ja tolmu, seega saab seda igale poole kaasa võtta. Eriti tasub see seade aga kaasa võtta pimedatesse kohtadesse, kus termokaamerast on nägemisel palju abi ning muidugi ka sellistesse paikadesse, kus tavaline telefon võib viga saada kukkudes või märjaks saades.

Ulefone Armor 9 kasutab MRX tehnoloogiaga sisseehitatud FLIR-i termokaamerat, kaamerarakenduses saab termopilti ehk kehade soojuskujutisi kombineerida nähtava pildiga või seadistada erinevaid värvikombinatsioone temperatuuride eristamiseks. Lisaks seiklusele on sellisest telefonist palju kasu ka erinevatel töökohtadel ehituses, kinnisvaras, kasvõi kodumasinate ja elektroonika remondil, et leida ülekuumenenud kohti või lekkekohti. Jäljekütt võib aga termokaameraga tuvastada veel “sooje” sõrmejälgi ukselingil või seifi numbrilukul. Päästeoperatsiooni ajal või miks mitte ka kadunud kassi otsimisel leiab samuti pimedas kõik elusolendid üles, kuna nende kehatemperatuur on ümbritsevast kõrgem ja kiirgab kaugele.

Kuigi üsna tihti võivad tugevatel kestvustelefonidel olla nõrgad kaamerad, siis Ulefone´i puhul see reegel ei kehti. Mobiilil on Samsungi 64 MP põhikaamera, mis teeb teravaid pilte, 2 MP sügavussensor ja 5 MP kaamera, mis toimib koostöös termokaameraga.

Korpus vastab standardile IP68/IP69K. See viimane standard määrab vastupidavuse lisaks täielikule veekindlusele ka kuumas vees, seega võid oma telefoni julgelt sooja veega pesta või isegi kuumas vees desinfitseerida.

Nutitelefonil on endoskoobi tugi, mis lisab veel ühe võimaluse vaadata vastupidava kestvustelefoniga kohtadesse, kuhu muidu ligi ei pääse. Seegi on lühiajaliselt veekindel. Ulefone Endoscope E1 mudelile Armor 9/9E (hind 59,99 eurot) on lisaks seikleja abistamisele väga oluline mobiililisa paljudele spetsialistidele.

Näiteks saab endoskoobiga vaadata torudesse, ventilatsioonišahtidesse, kanalisatsioonikaevu ja muudesse sügavatesse aukudesse. Kaamera juures asub LED valgustus ning kaabli otsa saab kinnitada konksu või magneti, et raskesti ligipääsetavast kohast midagi välja võtta, näiteks võtmeid. Nurga taha vaatamiseks on otsikute valikus 45-kraadise nurgaga peegel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.