Nii töötab tüüpiline millenial: Chatlin Helm istub oma roosa sülearvutiga voodis, tegutseb korraga idufirmas, on DJ ja korraldab viktoriine

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
LeapINi onboardingu klienditeenindaja Chatlin Helm Betlemmas. Foto: erakogu

Sel korral räägib töötamise kohta Chatlin Helm, kes on tüüpiline millenial ehk tegeleb mitme asjaga korraga ning särab kõigis oma tegemistes. Kuigi Helm töötab ettevõttes, mis pakub lahendusi kaugtööd viljelejatele inimestele töötab ta ise LeapINi Tallinna kontoris. Lisaks LeapINi klientidega suhtlemisele on Helm agar viktoriinide korraldaja ning astub üles ka DJ-na.

Töötate LeapINi onboardingu klienditeenindajana, mida see endast kujutab?
LeapINi onboardingu tiimis on meie põhitööks tutvustada klientidele meie toodet ja vastata nende küsimustele. Lisaks aitame neil luua oma Eesti firma e-residentsuse abil ning avada nende firmale pangakonto. Vahel on tööd ikka üle pea, kuid LeapIN on ilmselt kõige parem koht kus töötada. Isegi kui tunned, et rutiin hakkab tekkima või tööd on rohkem kui jõuaks, leiad tuge oma töökaaslastelt. Meil on kontorid Tallinnas ja Tartus. Tartu kontor kasvab mühinal, Tallinna kontor on veel väike. Me töötame kõik ühes ruumis, me arutame kõike koos ja sa tõesti tunned, et oled osa kõigist firma protsessidest. Ja me hoiame kõik üksteist vormis ka, enne lõunat on tiimi plankimine ja pinksilaud on alati hõivatud.

Kuidas see nii läks, et teist sai LeapINi onboardingu klienditeenindaja?
LeapINi sattusin täiesti juhuslikult. Mu parim sõbranna oli sinna just paar kuud varem tööle läinud ja aina rääkis, kuidas see on parim töökoht. Tekkis kadedus, et sõbranna sellise jackpoti sai, kuid õnneks mitte kauaks, sest peagi otsisid nad töötajaid juurde, läbisin intervjuude kadalipu edukalt ja võetigi mind ka pardale.

Nimetage kolm olulist asja, mis teie töölaual on.

Mu töölaud on paras segadus. Loomulikult leiab sealt kindlasti mu tööarvuti, salvrätiku paki, sest ma ajan koguaeg midagi ümber või olen nohune ja raamatu, mida ma trammiga tööle tulles loen.

Mis on teie kõige olulisem töövahend?

Mu pea? Ei, tegelt, mu roosa Asuse sülearvuti. Mõnusalt kerge kaasa võtta igale poole, kiire, usaldusväärne, aku kestab terve igaviku ja peale kõige näeb nunnu välja ka.

Praegu räägitakse palju, et tehnika arengu tõttu pole paljudel inimestel enam vahet, kus nad oma tööd teevad. Mida te sellest arvate?

See on ülimalt tervitatav muutus. Inimesed ei sünni selleks, et terve oma elu üheksast viieni kontoris istuda. Elu ei peaks keerlema töö ümber. Kui on võimalus, miks mitte teha tööd mujalt? Mind kindlasti motiveerib paremini töötama teadmine, et ma ei pea iga päev olema samal ajal samas kohas, et ma saan oma vaba aega vabamalt planeerida. Mulle meeldib töötada firmas, mis ise praktiseerib ja aitab teistel inimestel töötada niimoodi vabalt.

LeapIN pakub oma klientidele võimalust asukohast sõltumatult tööd teha. Kust kohast te ise oma põhitööd teete, ega mitte kontorist?

Mulle nii meeldib meie kontoris töötada, sest ma ei kujutaks ette paremat seltskonda, kellega päeva veeta. Aga ma läksin sel sügisel kooli tagasi ja paaril päeval on tunnid päevasel ajal. Pean nüüd palju iseseisvalt töötama. Töötan, kus parasjagu asun, kohvikutes, koolis, rongiga sõites, reisil. Lemmikkoht töötamiseks on kindlasti voodi.

Milliseid seadmeid vajate, et saaksite oma tööd kaugtööna teha?

Tegelikult ainult sülearvutit on tarvis. Vahel saab isegi telefoniga kiireloomulisemad asjad aetud.

Kuidas näeb teie jaoks töörutiin välja? Kas teil on nippe ja nõuandeid, kuidas sellest vabaneda?

Paratamatult vahel ikka tekib rutiin. LeapINis on nii hea see, et sa ei pea töötama kindlatel kellaaegadel. Sa saad ise planeerida oma tööaega. Kuna mul on hetkel töö ja kool, siis mu tööaeg on üsna hektline. Ja mulle meeldibki nii, hoiab rutiini eemal.

Kui palju e-kirju päevas saate ja kuidas neis korda peate?

Me saame onboardingusse klientidelt ikka päris palju kirju. Päevad, kus peab tegelema üle 80 kirjaga, ei ole midagi haruldast. Aitab sarnaste meilide grupeerimine ja siis nende läbitöötamine süstemaatiliselt.

Nimetage üks tehnikavidin, mille mõttekusest te aru ei saa ja mida ebavajalikuks peate.

Ma täpselt ei saa aru, miks nutikellasid on tarvis. Meil on telefonid nagunii kogu aeg käepärast, miks on veel eraldi vaja saada infot oma käe peale. Ma kardan, et see muudab inimesed skisofreenikuks. Ei ole tarvis olla 24/7 kättesaadav ja vastata kõigele koheselt. Võtke aega rohkem aega.

Millised äpid on teie telefonis kõige olulisemad?

Vestlusäppe kasutan ilmselt kõige rohkem. Facebook Messenger sõprade jaoks ja kui kontorist eemal olen, siis hoian tööl toimuvaga silma peal Slacki kaudu. Trammi oodates sirvin Imgurit ja kuulan Spotifyst muusikat. Kui Wolti poleks, siis sureksin nälga ning külmal talvel päästab soe Uber, kes viib mu alati kuhu vaja.

Facebook, Instagram, Twitter või hoopis oma blogi, miks?

Olen ääretult laisk Instagrami-kasutaja ja Twitteri-rongist jäin üldse maha, blogisid pole ka pidanud, tundus veider oma päevikut maailmaga jagada. Ilmselt siis Facebook neist. Kasutan põhiliselt Messengeri teistega suhtlemiseks.

Kuidas kasutada sotsiaalmeediat nii, et temast oleks kasu ja et ta ei oleks ajaraisk?

Ma ilmselt ei ole tüüpiline sotsiaalmeediasõltlane. Ma olen pääsenud FOMOst (Fear of Missing Out, sotsiaalmeediaga seostatav ärevushäire, et midagi põnevat või huvitavat jääb märkamata toim.). Ma olen kureerinud oma Facebooki-voo selliseks, et saan sealt kõik vajalikud uudised ja teateid uute kohtade ja põnevate ürituste kohta. Tuleb osata jälgida enda jaoks õigeid inimesi ja lehti.

Kuidas vabal ajal tehnoloogiast lahti saada ja hästi puhata? Või kas puhkate koos tehnoloogiaga? Kuidas?

Kuidas tehnoloogiast lahti saada? Ära puutu tehnoloogiat, kui tahad puhkust! Lülita telefonis internet välja mõneks ajaks, ära ava arvutit, loe raamatut. Aga ma kindlasti ei arva, et tehnoloogia on halb. Ma puhkan kogu aeg koos tehnoloogiaga: panen Spotifyst lemmikmuusika tööle, vaatan voodis Netflixi ja nii edasi.

Kuidas töövälisel ajal lõõgastute?

Olen üsna edev inimene, mulle meeldib esineda ja ma veedan enaiku oma vabast ajast Wikipedias surfates. Seda esinemishimu ja muidu igapäevaelus tarbetute faktide teadmist saab hästi viktoriinide koostamisel ja juhtimisel ära kasutada. Kui muidu korraldasime sõpradega isekeskis niisama viktoriine, siis ükskord sattusin olema õigel ajal õiges kohas, kui Topsi programmijuht pakkus mu sõbrannale viktoriini korraldamist, kuid ta polnud huvitatud ja pakkus mind enda asemele. Olen mitmes kohas nüüdseks viktoriine korraldanud, isegi ühe firma jõulupeole kutsuti ja tihti peale viktoriini lubatakse mul veel ka ise muusikat mängida. Ma olen väga vilunud Spotify DJ. Mängin üksi ja vahel sõbrannaga. Mu muusikavalik on väga eklektiline, kunagi ei tea täpselt, kuhu õhtu viib muusikaradadel, oluline on lugeda ruumi.

Mida te arvutimängudest arvate? Kas mängite ja on mõni lemmik?
Arvutimängud on mega khuulid, kuid mul pole kahjuks üldse aega enam ise mängida. Noorena sai ikka “Age of Empires II”, “Diablo” II ning muid point and clicke mängitud.

Kas tunnete vahel, et olete nutisõltuv? Mida siis teete?
Tahaks öelda, et pole nutisõltlane, aga kui ikka märkad, et telefonil see tuluke vilgub, siis ei saa enam rahus edasi istuda ja mitte vaadata, mis teade sulle tulnud on. Tavaliselt keeran telefoni lihtsalt teistpidi ja ütlen endale, et võid hiljem teada saada, mis see on.

Mis on parim nõuanne, mille olete saanud? Kellelt?
Don’t dream it, be it.” – Dr. Frank-N-Furter

Milline on suurim õppetund, mida sooviksite ka teistega jagada?
Ärge veetke oma elu minevikus või tulevikus. Te olete siin ja praegu ja võtke sellest kõik, mida saate.

Kellele esitaksite needsamad küsimused? Miks?
Züleyxa Izmailovale, väga inspireeriv inimene ja tahaks kuulda, kuidas tema jaoks tehnoloogia ja roheline elu kokku sobivad.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.