Miterassa blogi

Bowers & Wilkinsi uute kõrvaklappide PI7 kapsel töötab nagu ülekandejaam

Bowers & Wilkins on tuntud kvaliteetsete audioseadmete tootjana, seega pole ka ime, et nende uued kapsliga Bluetooth-kõrvaklapid on igati hea kvaliteediga ja pakuvad ka nõudlikumatele audiofiilidele vastuvõetavat taset. Kuid tegemist pole siiski ühtede järjekordete kapselkõrvaklappide paariga. Tootja on neisse sisse pannud ühe unikaalse omaduse, mis võib väga kasulikuks osutuda nii konsoolimängude mängijatel kui ka näiteks reisil olles lennukis kasutades.

Täpsemalt on Bowers & Wilkinsi uute kõrvaklappide kapslil Bluetooth-saatja. Mida see tähendab?

Näiteks seda, et kapsli USB C sisendisse saab ühendada 3,5 mm pulkpistiku otsaga USB üleminekukaabli ja niimoodi siduda juhtmega heliallika juhtmevabade kõrvasiseste klappidega, kuna laadimiskapsel saadab ülekandejaamana kaablist tulnud heli üle Bluetoothi edasi kuulaja kõrva. Seda omadust annab juhtmevabadest klappidest tikutulega otsida. Õigemini polegi varem sellist võimalust eriti olnudki, et juhtmevabasid kõrvasiseseid laadimiskapsliga klappe saaks kasutada ka vaid juhtmega seadmega ühendades. Nii leiaks see toode kindlasti tänuväärt kasutust mängukonsoolide küljes, lennukis lennuki multimeediasüsteemiga ühendades või mõne vanema, vaid 3,5 mm heliväljundiga audioseadmega kuulates.

Kuid see haruldane võimalus pole ainus oluline näitaja nende klappide juures. 399,99 eurot maksvatel kõrvaklappidel on adaptiivne mürasummutus, puutetundlik juhtimine ja IP54 taseme veekindlus (kannatab pritsmeid ja veejugasid, päris vee alla siiski ei soovitata minna).

Kui nende klappide juures nõudlik kasutaja millestki puudust tunneb, siis ilmselt sellest, et klappide puutetundlikult pinnalt ei saa helivaljust juhtida, selleks peab nutiseadme välja võtma. Samuti pole võimalik heli tämbrit ekvalaiseriga reguleerida, leppida tuleb sellega, mida klapid standardina välja annavad. Kuid nagu öeldud, helikvaliteet on üsna korralik, kasutatakse Bluetoothi aptX ja aptX HD heliülekannet ning suured kõlarielemendid (9,2 mm) tekitavad parajalt sügava bassi. Sämplimissagedus on 24-bitine / 48 kHz, seega kui juhtub olema nii kvaliteetne heliallikas, siis seda PI7 toetab.

Aku kestab kõrvaklappidel neli tundi, koos laadimiskapsliga pikeneb aga kuulamisaeg juba 20 tunnini. Kõrvas paremaks püsimiseks saab valida kolme paari erinevates suurustes vahetatavate silikoon-otsikute vahel. Kõnesid vastu võttes aitab kuue mikrofoni süsteem efektiivselt vastu võtta kõneleja häält ning maha suruda taustamüra.

Bowers & Wilkinsi juhtmevabad kapsliga kõrvaklapid PI7 on müügil Miterassa poes.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.