Sony Centeri blogi

7 head lisa, millega Playstation 5 elamust täiendada

Playstation 5 tuli välja möödunud aasta novembris. Sellele on saadaval ka mitmed lisad, millega saad uue mängukonsooli niigi head mänguelamust veel paremaks muuta. Siin on seitse valikut, mida võiksid PS5 konsooli täienduseks juurde muretseda.

Sony Dualsense juhtpult

Uus Sony juhtpult PS5 konsoolile on saanud mitmeid uuendusi, mis mängu sõna otseses mõttes kätte toovad. Haptiline tagasiside (vibreerimine ja raputused) ning adaptiivse vajutustugevusega lülitid aitavad paremini mängu tunnetada. Juhtnupud võivad olla kerged või vastupidi – väga rasked, kui näiteks tahad rallimängus kiiresti pidurdada. Tulistamismängudes aga peab pult vibreerimisega täpselt märku andma, kui relva kasutad.

Kui sa ei kasuta just mikrofoniga peavarustust, siis saad alati rääkida Dualsense´i enda sisseehitatud mikrofoni. Puldil on ka 3,5 mm pesa kõrvaklappide otse ühendamiseks.

Dualshocki puldist tuttavad on endiselt ka kiirendusandur ja güroskoop, mis annab mängule teada puldi asendist ja liigutustest. Nii saad näiteks võidusõidus pulti pöörates rooli keerata.

Sony DualSense juhtimispuldi laadimisalus

Eraldi laadimisjaam on vajalik katkematuks mänguks ning ühtlasi vabastab see ka USB pordid muude seadmete jaoks. Dualsense laadimisalusele kinnituvad puldid klõpsuga ning korraga saab laadida kahte juhtpulti.

Pulse 3D juhtmevabad kõrvaklapid

Spetsiaalselt Playstationi jaoks tehtud Sony juhtmevabad kõrvaklapid pakuvad PS5 konsooliga ühendades ruumilist 3D Audio heli, millega on mängus täpselt teada, mis suunast hääled kostavad. See võib võitlusmängudes anda olulise eelise.

Klapid on mürasummutusega, USB-C laadimisotsaga ning vaigistusnupu ja helivaljuse nuppudega. Playstationiga ühendatakse juhtmevabad klapid USB adapteriga, mis tagab üliväikese viite.

Sony Media Remote juhtpult

Playstation 5 pole mitte ainult mängimiseks, see on ka paljude võimalustega meediakeskus. Selleks, et saaksid Playstationit sama mugavalt kasutada nagu nutitelerit, on sellele loodud spetsiaalne juhtpult eraldi nuppudega Youtube´i, Netflixi, Spotify ja Disney+ striimiteenuste käivitamiseks.

Vajadusel saad samast puldist juhtida ka sellega ühilduvaid nutitelereid.

Sony HD kaamera

Tegelikult koosneb Sony Playstation 5 kaamerakomplekt kahest eraldi kaamerast. Nendega võetakse üles kujutis, millest on võimalik täpsemalt tausta eemaldada. Seega saad HD kaamera ees esineda mõne muu taustaga, kui sinu tuba. Väljastatakse laia vaatenurgaga Full HD video.

Spetsiaalkinnitusega saab kaamerakomplekti paigaldada kas teleri või monitori ülemisele servale või lauale.

Sony Playstation VR

Playstation 5-le pole tehtud eraldi virtuaalreaalsuse komplekti, kuid uus konsool on täielikult ühilduv PS4 komplektiga.

Playstation 5 ei anna VR mängudes juurde küll pildiresolutsioonis, kuid VR peakomplekti kiirus on kindlasti parem, kui eelmise põlvkonna konsooliga ning VR kujutised sujuvamad.

Sony Bravia XH90 seeria nutitelerid PS5 valmidusega

Selleks, et pilt oleks uue Playstation 5 kõiki võimalusi ära kasutav, tuleks mängimiseks valida Playstation 5 toega ekraan. Isegi kui sul veel pole Playstation 5 kodus olemas, võiksid tulevikule mõeldes muretseda vastava toega teleri, kui plaanid hiljem PS5 mänge mängima hakata.

Sony nutitelerite XH90 seeria mudelid on kõik PS5 valmidusega, mis tähendab, et need on 4K/120 Hz ja 8K/60 Hz toega üle HDMI 2.1 ühenduse. PS5-ga ühilduv seeria on ka väga väikese viitega.

Telerid tunnevad ära ühendatud mängukonsooli ja lülituvad hetkega mängurežiimile, samuti valitakse automaatselt õiged sisendid. PlayStationit saab ka teleri enda puldiga juhtida.

Playstation 5 saadavuse kohta leiab lähemat infot siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.