Sony Centeri blogi

Aasta üks oodatuim kaamera Sony a7M4 hilineb, kuid tuleb siiski juba üsna varsti

Just praegu peaks olema välja kuulutatud Sony uus kauaoodatud täiskaader-hübriidkaamera Sony a7M4, mis asendab juba paar aastat turgu valitsenud Sony a7M3 mudelit, kuid seni peab veel natuke ootama. Kaamera väljatulek on septembrist edasi lükatud oktoobrisse. See tähendab küll mõnenädalast viivitust, kuid lekete ja kuulujuttude järgi on, mida oodata.

Juba enam kui pool aastat on levinud info uue mudeli omaduste kohta, aga nüüd, viimastel nädalatel on selgunud veel rohkem detaile.

Ennustatakse, et peale mitut aastat a7M3 turuvalitsemist tuleb uuel tippkaameral välja parem sensor (33 MP), videot tehakse selle sensoriga 4K kvaliteedis ja 30 või 60 kaadrit sekundis (Sony Alpha Rumors eeldab, et pigem ikka 60 kaadrit sekundis, kuid 120 kaadrit ei maksaks loota). Digitöötlusega (oversampling) aga saab videokaadri suuruseks ka kuni 7K ehk seitse korda parema, kui Full HD.

Viivituse põhjuseks on ilmselt nagu paljudel muudelgi tootjatel praegu kiibipuudus. Nii autotootjad kui tehnoloogiafirmad vaevlevad hetkel suure kiibipuuduse käes ja see sunnib paljusid tootjaid uudistoodete väljatulemist veidi edasi lükkama.

Lisaks ennustatakse, et a7M4 saab küll parema pildikvaliteedi, kuid selle kõrval pole suuremaid arenguid kõrvalistes näitajates oodata. Näiteks pildiotsija, arvatakse, ei saa olulist arenguhüpet (1280 x 960 pikslit). Võimalik, et ka aku tööaeg jääb samaks ning korpuse ja ühenduste osas saabub vähem uudiseid.

Sony praegune täiskaader-hübriidkaamera a7M3 maksab Sony Centeris 1999 eurot, kuid uue kaamera a7M4 hinnaks pakutakse ligi 2500 eurot, mis on suurema sensori ja täiustatud pildikvaliteediga mudeli puhul alguses üsna oodatud hinnatase. Eks hiljem, kui kiibipuudus leeveneb ja uus mudel omaks võetud, saabub taas hinnaleevendus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.