Sony Centeri blogi

Kumb on parem, kas Apple AirPods Pro või Sony WF-1000XM3?

Igipõlised vaidlused, milline on parem, kas Android või iPhone, Windows või Mac jne jäävadki lõpuni vaidlemata, kuid alati saab välja tuua, mis on ühe või teise poole eelised ja puudused. Vaatame, kellele sobib Apple´i uus AirPods Pro ja kes peaks eelistama hoopis Sony “Airpods killerit“.

Millisel platvormil millised klapid sobivad?

Apple AirPods Pro ei ole mõeldud ainult iOS-iga seadmetele, need klapid töötavad väga hästi ka Androidiga, seega platvormi järgi saab valida mõlemaid kõrvaklappe, nii Apple´i kui Sony omi. Samas AirPodsid toetavad iOS-is rohkem lisafunktsioone.

Kui mürasummutus on vajalik

Sony on teada-tuntud oma mürasummutavate suurte kõrvaklappide poolest, kuid ka Sony WF-1000XM3 eemaldab taustahelisid väga korralikult. Siisamuti summutavad müra Apple Airpods Pro klapid. Seega ka nende võimaluste osas on justnagu viik. Mürasummutuse kvaliteedi juurde tuleme hiljem veel tagasi. Ega eriti rohkem turul valikut polegi kõrva käivate väikeste mürasummutavate juhtmevabade klappide osas kui need kaks.

Veekindlus – võitja on Apple

Ehkki kumbki ei paku täielikku veekindlust, on AirPods Pro´d siiski niiksus- ja pritsmekindlad (IPx4 standard) ja sobivad paremini trenni tegemiseks.

Aku tööaeg – peaaegu viik

Kui võrrelda Sony ja Apple´i klappide akuaega, siis kõrva pandavad elemendid kestavad korraga kauem Sonyl – 6 tundi (Apple´il 5 tundi). Laadimiskarp aga annab AirPods Pro´dele lisatunni, mis kokkuvõttes teeb peaaegu sama välja. Samas on mugavam siiski kuulata järjest tund aega kauem kui tihemini laadimiskarpi kasutada. Seega kaldub väike eelis akuajas siiski Sony kasuks.

Kõrva istuvad veidi paremini Sony klapid

Sony klappidel on eraldi pehmed kohanduvad otsikud, mis istuvad paremini kõrva. Seega kui sul peaks olema probleeme kõrvasiseste klappidega, mis pigistavad või kipuvad liiga kergelt kõrvast välja kukkuma, siis Sony tundub mugavam. AirPods Pro´del on ka tavaliste Airpods´idega võrreldes hoopis parem otsik, kuid mitte nii mugav ja kindel. Samas on AirPods Pro kergem.

Kui mängu tuleb helikvaliteet, siis võitja on…

Kui aga võrrelda helikvaliteeti, siis siin pole kahtlust. Ka mitmed tuntud portaalid kinnitavad – Sony WF-1000XM3 klapid on parimad. Vaata näiteks What Hi-Fi? testi või Business Insideri võrdlust.

Ka mürasummutus töötab Sonyl paremini, selleski peetakse Sony üheks maailma parimaks. Väikeste kõrvasiseste klappidega on see suurem väljakutse, kui füüsilist lisa-mürasummutust pakkuvate suurte polstriga kõrvaklappidega.

Sony kõrvaklappide, kõlarite ning kõigi muude toodete parima valiku leiad Sony Centeri poodidest või e-poest.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.