Sony Centeri blogi

Maailma kiireim Sony autofookus täienes veelgi

Profifotograafidel on üks nipp, kuidas pildid alati ideaalselt säravaks saada – selleks teravustatakse foto inimese või looma silma järgi. Kui silm on fookuses, siis vaataja jaoks on pilt õnnestunud.

Siiski, kui kaadris toimub liikumine, on silma järgi teravustamine keeruline. Sony on selle probleemi nüüd aga ära lahendanud, kuna tippkaamerate uus autofookus saab hakkama silma pideva jälgimisega ka kiiretel hetkedel ning päästikule vajutades ongi kõik vajalik juba teravustatud.

Tehisintellekt hoiab silmal „silma peal“

Sony a7R III ja Sony a7 IIIsaid sel kevadel tarkvarauuenduse, mis muudab oluliselt kaamerate kiire autofookuse võimekust.

Mõlemal hübriidkaameral on nüüd peale tarkvarauuenduse saabumist saadaval kolmanda põlvkonna autofookuse tarkvara, millele lisandus ka täiustatud reaalajas silmale teravustamise funktsioon.

Kui inimsilmale teravustamisest oleme varemgi kuulnud, siis looma silma tavaliselt kaamerad automaatselt ära ei tundnud – kuni viimati saabunud tarkvarauuenduseni. Tehisintellekti juhitav teravustamine aitab kaadris olevaid kiiresti liikuvaid objekte (silma puhul siis subjekte) pidevalt fookuses hoida ning pilti saad teha just siis, kui vajalik hetk saabunud.

Funktsioon Real-time Eye AF, mis silmale teravustab, on saadaval kaamera AF-C režiimis ja käivitub nagu pidev fokuseerimine ikka päästikut poole peale alla vajutades. Samuti saab seda teha eraldi nuppudega, mis on veel mugavam.

Tarkvarauuendus tõi kahele kaamerale ka intervallpildistamise 1 kuni 9999 pildini ajavahemikus ühest kuni 60 sekundini. See omadus on juba varasemast tuttav odavama hinnaklassi poolkaaderkaamerast Sony a6400.

Veel üks rekord: kõige rohkem teravustamispunkte üldse

Pildi teravustamisel on Sony a7 III lisaks maailma ühele kiireimale autofookusele eriline veel selle poolest, et kaameral on rekordiliselt palju faasituvastusega teravustamispunkte – neid on koguni 693.

See tähendab, et hübriidkaamerate klassis on Sony kaamera käes maailmarekord. Mida rohkem teravustamispunkte, seda täpsemini õnnestub pilti teravustada ja hoida kõik vajalik fookuses. Sama paljude faasituvastuse teravustamispunktidega on ka ülikiire autofookusega Sony a9 kaamera.

Kontrastituvastusega teravustamine on teine võimalus kaadris vajalikku osa ideaalselt teravana hoida. Olukordades, kus faasituvastusega teravustamine nii hästi ei tööta (näiteks hämaras valguses või väikese avaga) kasutatakse kontrastituvastusega teravustamist, millel on teravuse määramiseks kaadris valitud kindlad alad. Sony a7 III kasutab autofookuse jaoks 425 ala, Sony a9 aga oluliselt vähem – 25 ala.

Kolm maailma kiireimat teravustajat

Kui otsid maailma kõige kiirema autofookusega kaameraid, siis tuleb rääkida Sony kolmest kaamerast – esikolmikusse kuuluvad Sony α6400, Sony a7 III ja Sony a9.

Sony α6400 teravustamiskiirus on 0,02 sekundit. See on rekordiline ja samas on Sony a6400 ainult poolkaaderkaamera soodsamast hinnaklassist. Vahet pole – kui tahad hea hinnaga, kuid ülikiiret autofookust põnevate hetkede tabamiseks, mille teravustamiseks ongi aega vaid murdosa sekundist, siis saad odavama hinnaga kätte just selleks vajaliku aparaadi. Mis siis, et poolkaadersensoriga.

Sony α6400 omab 425 faasituvastus- ja kontrastituvastuspunkti, mis katavad 84% kogu kaadrist ja aitavad pilti teravana hoida praktiliselt igas olukorras. ISO tundlikkus 102 400 toob ka väga hämarates oludes müravabalt välja detailid, mida inimsilm enam ei tuvasta. See omadus on laenatud kallimatelt Sony täiskaaderkaameratelt.

Sony a7 III täiskaaderkaamera on samuti rekordilise autofookuse kiirusega, kasutades 693 faasituvastuse punkti ja 425 kontrastituvastuse punkti teravustamiseks. See aitab autofookusel veelgi paremini jälitada kaadris olevaid liikuivaid objekte ja neid pidevalt teravana hoida kuni päästikule vajutamiseni.

Hämaramates oludes on kaamera teravustamisel ligi kaks korda kiirem kui paljud konkurendid.

Sony a9 pakub lisaks ka rekordilist katvust autofookuse faasituvastuse järgi teravustamise punktidega – koguni 93% kaadri pinnast on kaetud. Teravustada saab automaatselt käigu pealt 693 faasituvastuspunktiga. Seega võib kaadris olev vajalik osa liikuda kiiresti ja jääda endiselt teravaks.

Kiirele ja täpsele fookuses hoidmisele aitab kaasa Sony a9 protsessor, mis suudab teha teravustamise jaoks 60 arvutust sekundis. Taas on tegemist rekordiga omas klassis ja laiemaltki.

Nii a9 kui ka mitmed teised Sony tippkaamerad on praegu saadaval kampaaniahinnaga. Vaata kogu Sony kaamerate valikut Sony Center´i e-poest http://bit.ly/2KRiZMm või tule küsi toodete kohta lisa Sony Center´i kauplustest Endla 16 või T1 kaubanduskeskuses. Lisaks on käimas ka Sony Cashback kampaania, mille raames on mitmete fototoodete ostult võimalik osa rahast tagasi saada – vaata lisa www.sony.ee/cashback.

Kõik Sonyst ja enamgi veel: nipid, nõuanded, tooted ja uudised.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.