Sony Centeri blogi

Mida tähendab Extra Bass ja kuidas uued Sony kõrvaklapid seda teevad?

Sony kõrvaklappide seeria, mille nimes esineb sõnapaar Extra Bass, suudavad teistest paremini teha seda, mida nende nimigi lubab: võimendavad madalaid sagedusi ja toovad esile bassi, mis paljude muusikastiilide juures on väga oluline.

Sony äsja välja tulnud mürasummutavad kõrvaklapid WH-XB900N pakuvad kõlarielementide ümbruse suurema õhutihedusega kambri abiga võimsamat bassi, mis mõjub eriti just madalamatel sagedustel, kuid samas on Sony uutel klappidel ka hea vokaali esitus, millel bassikõlaritest iseloomulik mahedus.

Sony WH-XB900N on näiteks veidi kallimate WH-1000XM3 klappidega võrreldes küll nõrgema mürasummutuskiibiga, kuid seda korvab samas just hea bassiesitus, mis omakorda summutab ka ise ümbritsevaid helisid. WH-XB900N sobib kõige paremini selliste muusikastiilidega nagu hip-hop, elektroonika jm, kuid muidugi ei piirdu Extra Bassiga varustatud kõrvaklappide sobivus vaid sellega. Kuulata võib kõike. Kui aga siiski lõpuks pärast pikemat kuulamist tundub, et oled sügavast bassist väsinud, võid Sony äpis ekvalaiserit seades liigse tümpsu rohkem tahaplaanile keerata Clear Bass funktsiooniga. Selleks pead korraks mobiili avama, kuhu kõrvaklapiäpp on paigaldatud.

Uued kõrvaklapid saad seadmetega ühendada üle Bluetoothi, ka NFC lähiväljaside kaudu ühe puudutusega sidumine on olemas. Aku kestab 30 tundi, laadimisaeg on 4 tundi. Kui tahad kiirelt kuulamisaega juurde saada, piisab kümnest minutist ja lisandunud on üks tund kasutusaega koos mürasummutusega.

Sisseehitatud mikrofoniga saad ka kiirelt kõnedele vastata – selleks tuleb kaks korda koputada klappide puutetundlikul paneelil ja kõne võetakse vastu. Helivaljust saab reguleerida sellelt samalt puutepinnalt – valjemaks sõrmega ülespoole ja vaiksemaks allapoole libistades.

Sony WH-XB900N-il on ka kiire vaigistamise funktsioon – selleks hoia sõrme pikemalt puutepaneelil ja muusika vaigistatakse, et saaksid ümbritsevaid helisid kuulda. Näiteks siis, kui keegi küsib sinult midagi, on see funktsioon kiire ja käepärane.

Sony WH-XB900N kõrvaklapid ja muud tooted on saadaval Sony Centeri poodidest või e-poest.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.