Sony Centeri blogi

Õhuke ja kiire: koht, kuhu oma väärtuslik meedia hoiule panna

Kui salvestad nutitelerist saateid, filmid kaameraga videoid või teed korraliku kaameraga pilte, võib kõike seda muidugi hoida arvuti kõvakettal, kuid see pole alati mõistlik. Hea on teha oma väärtuslikest mälestustest varukoopia ning seda eraldi hoida juhuks, kui arvutiga midagi juhtub või selle kõvakettamaht täis saab.

Sonyl on olemas spetsiaalsed audio-video salvestistele optimeeritud välised kõvakettad, millega saad oma arhiivi turvaliselt säilitada. Lisaks on väline salvestusseade kerge ja õhuke, kuna kasutab 2,5-tollist mobiilset kõvaketast.

Sony 500 GB salvestusseade on varustatud kiire USB 3.0 ühendusega, mis tagab andmeedastuskiiruse kuni 5 Gbit/s. Kui ühendad aga välise kõvaketta mõne vanema arvuti taha, siis saab kasutada vanemat USB 2.0 ühendust kiirusega kuni 480 Mbit/s.

Hõbedane kõvaketas on vaid 8,7 mm paksune, seega võib seda lihtsalt ka igale poole kaasa võtta ja kasutada kas oma filmi- mängu või muusikakogu sõprade juurde kaasavõtmiseks.

Väline kõvaketas sobib väga hästi nii PlayStationi, videokaamerate, kui paljude BRAVIA telerimudelitega mälumahu suurendamiseks. Samas võid kasutada kõvaketast ka varukoopiate hoidmiseks. Sony HD-SG5 pakub eelpaigaldatud varundustarkvara Backup Manager, millega saad perioodiliselt oma arvutist varukoopiat välisele kõvakettale salvestada. Tarkvaral on nutikas kontrollimehhanism, mis vaatab, milliseid faile on muudetud või lisatud ja varundab vaid need, hoides niimoodi aega kokku. Windowsiga ühilduvas tarkvaras saab ise määrata, milliseid katalooge on vaja koopiana säilitada.

Sony kõrvaklappide, kõlarite ning kõigi muude toodete parima valiku leiad Sony Centeri poodidest või e-poest.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses