Sony Centeri blogi

Selgus Sony World Photography Awards 2020 Eesti rahvusliku fotoauhinna võitja

World Photography Organisation ja Sony kuulutasid välja fotokonkursi Sony World Photography Awards 2020 Eesti rahvusliku fotoauhinna võitja, kelleks on Kristiina Tammik.

National Awards ehk rahvuslik fotoauhind on programm, mis on käivitatud World Photography Organisationi ja Sony poolt selleks, et toetada kohalikke fotograafide kogukondi 63 erinevas riigis üle maailma. Selle käigus auhinnatakse igast riigist üht fotograafi tema ühe töö põhjal ning see pakub võitjatele ka võimaluse esitleda oma tööd globaalsele publikule kuulsal World Photography Awards 2020 näitusel Londonis Somerset House’is 17. aprillist kuni 4. maini 2020.

Kristiina Tammiku töö The Look/Kontakt (avapildil), millega ta osales fotokonkursil avatud kategoorias “Natural World”, hääletati anonüümselt parimaks konkursi žürii poolt. Oma töö kohta ütleb fotokunstnik järgmist: “Võitsin pildiga, mis kuulub minu esimesse isikliku fotoprojekti “Töökoerad tööd tehes”. Ühtlasi oli tegemist ka minu esimese osalemisega rahvusvahelisel konkursil, tundub, et peaks seda rohkem tegema.”

Oma edu Eesti rahvusliku auhinna võitjana põhjendab Kristiina Tammik sellega, et on suutnud ühendada oma kaks tõelist kirge – koerad ja fotograafia: “Olen (tõu)koertega tegelenud süvitsi juba üle 15 aasta ning fotograafiaga alustades oli loomulik, et ühendan enda kaks hobi. Nüüdseks on fotograafiast minu jaoks välja kasvanud väga suur kirg ja hobi, mis aitab mul end maandada. Jumaldan töötamist koos koertega, sest just koerad on need loomad, keda pole hetkel veel suutnud robotid asendada. Koera suur töötahe, kontakt omanikuga ja tema võrratud meeled on imekspandavad. Koer annab endast alati maksimumi. Maailmas on ca 400 erinevat tõugu, mis igaüks on aretatud mingi teatud töö tegemise jaoks. Kuna tänases linnastunud ühiskonnas on enamus tõuge jäänud sisuliselt “töötuks”, siis loogiline on, et need muidu aktiivsed ja töötahet täis koerad on destruktiivsed. Õnnelik koer on see, kes saab teha enda loomupärast tööd – karjakoer soovib karja ajada, jahikoer soovib jahimehega jahil käia jne. Minu seeria eesmärk ongi tunnustada erinevaid tõugusid ja koeri ning muidugi nende omanikke või koerajuhte, kes lasevad ka täna teha koertel neid töid, milleks nad algupäraselt aretatud olid.”

Sony World Photography Awards 2020 fotokonkursile esitati kokku üle 345000 töö ja neist 190000 osalesid just avatud kategoorias, mille seast National Award´i ehk rahvusliku fotoauhinna võitjad välja valitigi. See on seni suurim arv osalejaid läbi aegade.

National Award võiduga kaasneva auhinna (Sony A7 III kaamera ja 28-70 mm objektiiv) kohta ütleb Kristiina Tammik, et selline fotovarustus sobib ideaalselt tema suunaga tegelejatele. Eriti kasulik on looma silma reaalajas träkkimise võimalus (nn Animal Eye AF), kuna ta tavaliselt pildistabki just vabas õhus liikuvat looma.

Sony World Photography Awards 2020 raames võisteldakse mitmetes kategooriates:

  • Professionaalne kategooria –hinnatakse anonüümselt ühe töö põhjal.Osaleda saab kümnes alamkategoorias, muu hulgas uues alamkategoorias “Keskkond”.
  • Avatud kategooria –hinnatakse anonüümselt ühe foto põhjal. Osaleda saab kümnes alamkategoorias.
  • Noorte fotograafide kategooria – fotograafidele vanuses 12–19 aastat, hinnatakse anonüümselt ühe foto põhjal, mis vastab igakuistele teemadele.
  • Tudengikategooria – akadeemilistele institutsioonidele, hinnatakse ühe lühitöö põhjal teemal “Nähtamatud jooned”. Auhinnakandidaadid esitavad seejärel teise lühitöö pildiseeria.
  • Riiklikud auhinnad – nn rahvuslikud fotoauhinnad on mõeldud mõeldud kohalike fotograafide tunnustamiseks enam kui 60 riigis, tulemust hinnatakse anonüümselt ühe foto põhjal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.