Sony Centeri blogi

Sony esitles kolme uut objektiivi portreede, video ja maastike jaoks

Sony tõi välja kolm E-Mount kinnitusega G seeria objektiivi, mis katavad portreepildistamise, maastike ja video vajadused.

Need kolm objektiivi on FE 50mm F2.5 G (mudel SEL50F25G), FE 40mm F2.5 G (mudel SEL40F25G) ja FE 24mm F2.8 G (mudel SEL24F28G). Kõik kolm objektiivi pakuvad kerget ja kompaktset disaini, kõrget pildikvaliteedi ja bokeh-efekti, sobides nii fotograafidele kui videograafidele.

Sony täiskaaderkaamerate või APS-C kaameratega ühilduvatel objektiividel on kõrge eraldusvõime, kiire ja täpne autofookus ning moonutusi vähendavad läätsed.

Kolm objektiivi katavad suure osa vajaminevatest pildistamise fookuskaugustest: portreede jaoks on parim 50 mm objektiiv, foto- ja filmivõtetel aga on optimaalne 40 mm ning maastike jaoks sobib hästi 24 mm lainurkobjektiiv.

Kõik kolm objektiivi on sama suurusega (68 mm x 45 mm), kõigil on sama filtri läbimõõt (49 mm) ning isegi kaal on peaaegu sama (FE 50mm F2.5 G 174 grammi, FE 40mm F2.5 G 173 grammi ja FE 24mm F2.8 G 162 grammi). Kasutatakse sisemist teravustamist, objektiivi vahetamine on lihtne.

Kompaktne disain ja kõrge eralduvõime

FE 50 mm F2,5 G, FE 40 mm F2,5 G ja FE 24 mm F2,8 G pakuvad G-seeria objektiividele omaselt kõrget pildikvaliteeti, olles samas kompaktsed ja kerged. Pildi kvaliteet saavutatakse tipptasemel optikaga, kasutades asfäärilisi elemente ja ED (ehk eriti madala dispersiooniga) klaas-elemente. Asfäärilised elemendid tagavad terava ning õigete värvidega pildi ka igas kaadri nurgas isegi madalaima teravussügavusega suurt ava kasutades.

G-seeria objektiividel on kvaliteetne bokeh efekt, mis saavutatakse võimalikult ümmarguse ava kujuga.

Kõik kolm objektiivi on piisavalt kompaktsed ja kerged, et oleks mugav kaasa võtta ja igas olukorras kasutada. Sõltumata sellest, kas pildistamiseks kasutatakse täiskaader- või APS-C kkaamerat või on vaja pildistada maastikul, on suurus ja kaal tasakaalus. Objektiive saab kiirelt vahetada, mis sobib fotograafidele, kellel vaja erinevaid stseene kiiresti üles võtta.

Fookuskaugused portreest maastikuni

FE 50 mm F2,5 G minimaalne fookuskaugus on 0,35 meetrit (autofookusega ehk AF) / 0,31 m (käsitsi teravustamisega ehk MF) ja maksimaalne suurendus on 0,18x (AF) / 0,21x (MF), mis tähendab, et see sobib ideaalselt portreepildistamiseks ja mitmesuguste videostseenide jaoks.

FE 40mm F2.5 G sobib hästi piltide või videote jaoks, mille fookuskaugus on vähemalt 0,28 m (AF) / 0,25 m (MF) ja maksimaalne suurendus on 0,20x (AF) / 0,23x (MF). Filmimisel on eelistatud vaatenurk 40 mm, kuna see vastab normaalsele vaateväljale ja fotode puhul võimaldab 40 mm objektide taustal esiplaanil olevatel inimestel võid detailidel silma paista.

Laia vaatenurgaga on FE 24mm F2.8 G objektiiv on aga ideaalne olukordades, kus taust on oluline ja pildile peab mahtuma võimalikult palju. Minimaalse fookuskaugusega 0,24 m (AF) / 0,18 m (MF) ja maksimaalse suurendusega 0,13x (AF) / 0,19x (MF) saab hästi ka lähivõtteid pildistada, kaustades hägustatud tausta.

Kõrge töökindlusega objektiivid

Vaatamata kompaktsusele on objektiividel eraldi olemas teravuse hoidmise nupp, teravustamisrežiimi lüliti ning ava reguleerimise rõngas. Fookuse hoidmise nupp on kaamera menüüst kohandatav ja sellele saab määrata ka mõne muu funktsiooni, mida kasutaja eelistab. Ava rõngas pakub intuitiivsemat ja otsesemat tunnetust pildi tegemisel võrreldes kaamera nuppudest juhtimisega. Ava reguleerimine pakub ka lülitatavaid asendeid, mille saab filmimisel välja lülitada. Lisaks reageerib Linear Response käsitsi teravustamise puhul teravustamisrõnga kaudu lineaarselt, nii et teravustamist saab paremini tunnetada ja täpsemalt teha.

Alumiiniumist välimine osa tagab objektiivile suurema tugevuse ja vastupidavuse. Objektiivid on tolmu- ja niiskuskindlad.

Kiire, täpne ja vaikne autofookus

Kolm objektiivi on kõik varustatud kahe lineaarse mootoriga, et tagada kiire ja täpne autofookus koos fookuse jälgimisega. Teravus säilib vaatamata objekti liikumisele. Autofookus on vaikne, seega sobib nii loodusfotograafile kui video tegemisel.

Hinnad ja saadavus

FE 50mm F2.5 G, FE 40mm F2.5 G ja FE 24mm F2.8 G on saadaval aprillist, soovituslik hind algab 700 eurost.

Vaata ka tutvustusvideot kolme uue objektiivi kohta:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.