Sony Centeri blogi

Sony lisas oma objektiivide valikusse uue suure avaga fikseeritud fookusega ülilainurk-objektiivi

Juba märtsis tuleb müügile Sony uusim E-kinnitusega täiskaaderobjektiivide seeria mudel FE 20mm F1.8 G (mudelinimega SEL20F18G). Väga head G-objektiivi eraldusvõimet ja bokeh-efekti pakkuv FE 20mm F1.8 G on kompaktne ja kerge ning fikseeritud fookuskaugusega ülilainurkobjektiiv.

E-kinnitusega fikseeritud fookuskaugusega täiskaaderobjektiivide seas on see uus mudel kõige laiema nurgaga, mis annab Sony täiskaaderobjektiivide kasutajatele rohkem vabadust nii maastike ja tähistaeva pildistamiseks kui ka videote filmimiseks.

Objektiivil on kaks AA (täiustatud asfäärilist) elementi, kolm ED (eriti väikse dispersiooniga) klaaselementi kromaatilise aberratsiooni vähendamiseks ja korralik nurkadeni terav pilt isegi maksimaalse ava F1.8 juures. Selle objektiiviga saab teha ka häid lähivõtteid, kuna minimaalne fookuskaugus on vaid 0,19 meetrit (maksimaalne suurendus 0,2 korda) ja see loob ilusa bokeh-efekti.

FE 20mm F1.8 G kompaktne disain ja mitmekülgsus teevad objektiivist hea valiku kõigile foto- ja videograafidele, kes tahavad pildistada ja filmida nii maastikke kui makrovõtteid. Objektiivi väike suurus ja kaal (vaid 373 grammi) tähendavad, et seda saab koos kompaktse E-kinnitusega hõlpsalt kasutada stabilisaatoritega või muude foto- ja videotarvikutega.

Lisaks tagab kahe XD (äärmiselt dünaamilise) lineaarmootori kasutamine kiire, täpse ja vaikse automaatse teravustamise nii fotode kui ka videote jäädvustamisel.

FE 20mm F1.8 G on tolmu- ja niiskuskindel ning selle eesmisel elemendil on fluorkate. Objektiivil on kohandatav teravustamise paigalhoidmise nupp ja klõpsuga sisse-/väljalülitatav ava rõngas. Loomingulisuse suurendamiseks saab lisada objektiivi ette ka erinevaid 67 mm läbimõõduga filtreid.

“Meie objektiivide arendamise strateegia üks peamisi alussambaid on klientide soovide ärakuulamine, ning suur hulk maastikufotograafe, kes pildistavad meie E-kinnituse süsteemiga, on palunud kiiret, fikseeritud fookuskaugusega ülilainurkobjektiivi, mis oleks võimalikult kerge ja mitmekülgne,” ütles Sony Europe’i digitaalpildinduse tooteturunduse juht Yann Salmon-Legagneur. “Usume, et uus SEL20F18G on pildikvaliteedi, kaasaskantavuse, suurepärase automaatse teravustamise jõudluse ja hinna poolest just õige valik. See sobib videote jäädvustamiseks nii täiskaader- kui ka APS-C kaameraga ja on oluline lisandus meie objektiivide valikusse.”

The FE 20mm F1.8 G on Euroopas kättesaadav alates 2020. aasta märtsist ja hakkab maksma umbes 1100 eurot.

Vaata ka uue FE 20mm F1.8 G toote tutvustusvideot:

Sobiva kaamera ja suurima valiku Sony kaameratarvikuid leiab Sony Centeri kauplustest ja e-poest.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses