Sony Centeri blogi

Sony näitab seekordsel CES-il ohtralt uusi meelelahutusseadmeid

Sony Corporation (Sony) on kohal Las Vegases täna alanud tehnoloogiamessil CES 2019, kus saame näha tervet rida uusi seadmeid, mille ühiseks nimetajaks on meelelahutuse loomine ja tarbimine.

Sony Corporationi president ja tegevdirektor Kenichiro Yoshida ütles esmaspäeval, 7. jaanuaril peetud Sony pressikonverentsil: „Sony on loovmeelelahutuse ettevõte. Me teeme koostööd autoritega, kes loovad muusikat, filme, telesaateid ja mänge, mis köidavad miljardeid silmi, kõrvu ja meeli üle terve maailma. Me soovime tutvustada, kuidas Sony tipptasemel tehnoloogia aitab meelelahutustööstuse autoritel luua suurepärast sisu. Näitame ka seda, kuidas meie tarbekaup ühendab autoreid ja kasutajaid, võimaldades inimestel nautida loomingut parima kvaliteediga.“

Ta ütles ka seda, et sarnaste huvide, väärtuste ja kogemustega inimesed koonduvad Sony maailmaklassist meelelahutuse ja riistvaratoodete juurde nagu PlayStation ja α-seeria vahetatavate objektiividega kaamerad. Kõne lõpus kinnitas ta, et tänu Sony tehnoloogiale suudetakse klientidele alati pakkuda parimat meelelahutuskogemust.

Järgmisena võtsid sõna Motion Pictures Group´i esimees Tom Rothman ja Sony Pictures Entertainment´i (SPE) president Kristine Belson. Nende sõnul on lisaks heale tehnoloogiale väga oluline ka hea meelelahutussisu ja intellektuaalomand. Sony tehnoloogia ja tooted aitavad muuta autorite ideed reaalsuseks. Näitena toodi Sony CineAlta kaamera VENICE ja peeglita täiskaaderkaamera α9 kasutamine telesaadete ja filmide tegemisel ning Sony uue teleriseeria BRAVIA MASTER Series, mis kohandab autori loomingulist eesmärki ja toob sisu kasutajateni just nii, nagu meelelahutuse loojad seda ette kujutasid.

Rob Stringer (Sony Music Entertainment´i tegevdirektor) rääkis oma sõnavõtus ka tootemargikampaaniast „Lost In Music“. See on näide muusika ja Sony uusima tehnoloogia kombineerimisest. Sony pakub muusikahuvilistele uusi muusikaelamusi CES-il tutvustatava 360 Reality Audio abil.

Sony boksis saab kohtuda autorite ja loojatega

Sony messiboksis on mitu ala, näiteks visuaalne meelelahutus, muusikaline meelelahutus, α kaamerad ja PlayStation. Igal alal tutvustatakse Sony tegevust ja tooteid, mis ühendavad autoreid ja kasutajaid uusima riistvara ja tehnoloogia abil ning pakuvad klientidele parimat meelelahutuskogemust.

Boksi keskel asub lava. Seal toimuvad mitu korda päevas spetsiaalsed jutusaateseansid ja esitatakse videoid, millega pööratakse tähelepanu sisuloojate (sealhulgas Grammy auhinnaga pärjatud heli masterdamise insenerid, kutselised fotograafid jne) loomingulistele eesmärkidele. Muuhulgas esitletakse ka näiteid autorite loomingust, mis on loodud Sony uusima tehnoloogia abil.

Uudised visuaalse meelelahutuse vallast

Boksis tutvustatakse BRAVIA MASTER seeria uut tootevalikut ning Sony kvaliteetse pildi ja heliga tehnoloogiat, mis edastab autori ideed usaldusväärselt otse kasutajatele.

Ühel Sony esimestest 8K HDR täisjada LED-teleritest, BRAVIA MASTER seeria ZG9 8K HDR teleril (98″/85″) on uusima põlvkonna pildiprotsessor X1 Ultimate. See võimaldab 8K ülisuure eraldusvõime algoritmiga kohandatud andmebaasi abil 8K X-Reality PRO-l esitada igasugust sisu 8K-lähedase kvaliteediga.

Lisaks võimaldab ekraani kohal ja all asuva nelja kõlariga Acoustic Multi-Audio süsteem kuulda heli justnagu ekraanilt väljuvana, mitte kõrvalt kõlari asukohast.

Lipulaeva BRAVIA MASTERi seeria uued AG9 4K HDR OLED telerid (77″/65″/55″) on seinale paigutatult eelmistest mudelitest ligikaudu kaks korda õhemad, sulandudes märkamatult igasse ruumi.

Peale uue pildiprotsessori X1 Ultimate kasutab see ka ainulaadset Pixel Contrast Boosteri paneelijuhtimistehnoloogiat, mis kujutab autentselt nii kõige sügavamaid musti kui ka kõige eredamaid värve. Lisaks ühilduvad selle seeria telerid ka uusima helivorminguga Dolby Atmos.

BRAVIA MASTER seeria teleritel on olemas veel Netflixi jaoks spetsiaalselt kalibreeritud režiim. See laseb nautida rikkalikku Netflixi meelelahutust just nii, nagu autorid seda tahaksid. Muuhulgas on need telerid osa sertimisprogrammist IMAX Enhanced, mis on Sony inseneride, IMAX-i, DTS-i ja sisuloojate koostöö vili, mille eesmärk on võimalikult autentselt edastada autorite visiooni.

Muusikaline meelelahutus

Toetades autorite ja Sony tehnoloogia ühist loomeprotsessi, tutvustab Sony CES-il ka uut muusikaelamust 360 Reality Audio. Selle helilained tekitavad kuulajas tunde, nagu ümbritseks heli neid igast suunast.

360 Reality Audio on võimalik tänu objektipõhisele ruumilise heli tehnoloogiale. Nii saab heliallikale, näiteks vokaalile, taustmuusikale ja muusikainstrumentidele lisada vahemaa-, nurga- või muid asendiandmeid, et tekitada ruumiline heli. Mitmesuguseid helisid ja muusikaelemente saab projitseerida ükskõik kuhu ümber kuulaja. Nii saabki muusikaelamuse, justnagu viibiks kuulaja kontserdil kohapeal. Sobilik sisu luuakse koostöös suurte muusikafirmadega ja tehakse peagi kättesaadavaks muusikaleviteenuste kaudu.

CES-i Sony boksist leiab ka 13 kõlariga helisüsteemi ja demolahenduse, mida saab kuulata uute MDR-Z7M2 kõrvaklappidega. Tutvustatakse ka juhtmevaba kõlari prototüüpi, mis laseb osa saada 360 Reality Audio elamusest.

Väljapanekus on ka Signature-seeria kõrglahutusega heliga ühilduvad heliseadmed, mis kasutavad Sony aastate jooksul täiustatud kvaliteetse heli tehnoloogiat, ning eelmisel sügisel avalikustatud valdkonna parimad mürasummutavad juhtmevabad kõrvaklapid WH-1000XM3.

Sony uue vinüülplaadimängijaga PS-LX310BT liidetakse aga klassikalise vinüüli helikvaliteet ja pehme kõla juhtmevaba seadme ühendamise lihtsuse ja paindlikkusega. See loob eeldused kuulata vinüüli moodsas juhtmevabas maailmas, kus kõik on omavahel ühendatud ja saata plaadilt heli otse mobiilsetesse seadmetesse.

α uueneb

Vastusena fotograafide ja filmiloojate loomingulistele soovidele esitleb Sony sel aastal ka uusi α9 ja α7 peeglita täiskaaderkaameraid, mis teevad võimalikuks uued fotograafide väljendusviisid ning unikaalse konstruktsiooniga peeglita kaamerate objektiive, kaasa arvatud G Master terviklikku valikut.

Väljapanekus on α-seeria vahetatava objektiiviga digikaamera (ühildub E-kinnitusega objektiividega, mis toetavad täiskaader- ja APS-C-mõõdus pildiandureid), kaamera XDCAM™ Memory Camcorder ja professionaalne kinokaamera CineAlta VENICE.

Sony eesmärk on jätkata peeglita kaamera viie põhiomaduse (objektiiv, pildikvaliteet, kiirus, aku tööaeg, kompaktsus ja kergus) võimaluste ja funktsioonide täiustamist. Boksis on üles seatud demonurgad, kus külastajad saavad kogeda kõiki viit omadust ja nautida ainulaadset elamust, mis on võimalik ainult professionaalidele mõeldud α-seeria funktsioonidega, nagu suur kiirus, kõrglahutus, suure jõudlusega automaatne teravustamine ja silmade autofookus. Külastajad saavad pildistada ja filmida ka tantse ja etteasteid boksis asuvas eristuudios.

PlayStationi uuendused

PlayStation toetub ka edaspidi hiljuti maailmas 91,6 miljonit ühikut müünud PlayStation 4 (PS4) ja igal kuul rohkem kui 90 miljoni aktiivse kasutajaga PlayStation Networki tugevustele. Külastajad saavad messiboksis mängida PS4 ja virtuaalreaalsuse (VR) mänge, näiteks tegevusmängu „Astro Bot: Rescue Mission“, kasutades virtuaalreaalsuse süsteemi PlayStation VR.

Boksis näidatakse peale kõige selle ka ideevideot autonoomsest tulevikusõidust, mis on võimalik Sony autotööstusele loodud pildisensoritega ning kohal on ka septembris 2018 USA-s turule tulnud meelelahutusrobot Aibo.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.