Sony Centeri blogi

Sony RX100M7 – profivõimalused taskuformaadis kaameras

Kas võtta suur eraldi suur kaamera või leppida mobiilikaameraga? Kui küsimus on kaasavõetava seadme suuruses ja kaalus, siis kipub valik kergemini mobiili kasuks langema. Kui aga võrrelda profivõimalustega kompaktkaameraga, siis mobiili eelised kompaktse pilditegijana oluliselt vähenevad. Sellises olukorras ongi hea valik uus Sony RX100M7 kompaktkaamera.

Tegemist on kõik-ühes kvaliteetse video- ja pildikaameraga, mis sobib nii pühapäevafotograafile kui videoblogijale, nii profile kui amatöörile. Kuigi megapiksleid võib mobiilikaameratel olla juba rohkem, ei saa telefonid 20 MP kompaktkaamera ühetollise sensori vastu, millel pinda piisavalt, et talletada hoopis rohkem valgust. BSI CMOS sensor on varustatud ka DRAM mälukiibiga, millega võib ülikiirelt pildistada kuni 90 kaadrit sekundis.

Objektiivina on kasutusel universaalne 24–200 mm optika, mis katab kõik vajadused turisti panoraamsest lainurgast looduspiltniku kuni 200 mm teleobjektiivini. Seda toetab kiire 0,02-sekundilise reageerimisajaga autofookus, millel on otseajas objektide jälitamine ning silma järgi teravustamise autofookus. Sisseehitatud pildistabilisaator ja välise mikrofoni ühendamise võimalus teevad kaamerast hea vahendi videoblogijale. Kolmetollist ekraani saab pöörata 180 kraadi filmimise suunas, nii et videoblogija näeb salvestuse käigus ka iseennast.

Vaata siit lähemalt, mida kaamera videovõimalused pakuvad:

Teravustamiseks on 357 faasituvastusega punkti koos 425 kontrastituvastusega teravustamispunktiga. Kõik, mis vaja, saab kaadris teravaks.

On asju, mida mobiiliga sama põhjalikult ja täpselt järgi ei tee. Näiteks pakub kaamera pildil objektide jälitamist ja otseajas teravustamist, mis tähendab, et kompaktkaamerat võib kasutada ka profitasemel spordisündmuste pildistamiseks või muude väga kiiresti muutuvate stseenide teravaks salvestamiseks.

Nii töötab teravustamine liikuvate objektide jälitamisega:

Suure sensoriga salvestatakse loomulikud värvid, mis Sony poolt loodud algoritmidega silutakse võimalikult tõelähedaseks – näiteks salvestatakse nahatoon loomulikuna ja hämaras on detailid selgemad ning müravabamad. Portreede jaoks on olemas ilustamisfunktsioon, mis muudab nahapinna ühtlasemaks ja siledamaks.

Vaata selle kaameraga tehtud pildinäiteid siit.

Sony RX100M7 kompaktkaamera on saadaval siin. Sony kõigi toodete parima valiku leiad Sony Centeri poodidest või e-poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.