Sony Centeri blogi

Sony tõi välja profitasemel ülikiire kaamera Alpha 9 M2

Sony esitles eile ülikiire autofookusega kaamerat Alpha 9 M2, mis oma võimete poolest sobib ka väga nõudlikele spordifotograafidele.

Uus kaamera mudelinimega ILCE-9M2 on vahetatavate objektiividega ning täiskaadersensoriga ja toetub originaalse Alpha 9 palju tunnustust leidnud tipptasemel näitajatele. Nende hulka kuulub muuhulgas ka vahepealse pimenduseta sarivõte kuni 20 kaadrit sekundis koos automaatse teravustamise ja automaatse särituse jälgimisega. AF/AE väärtusi arvutatakse pildiotsimise ajal 60 korda sekundis. Uuenduseks on ka täiustatud ühenduvus ja failide kiire edastamine, mehaanilise katikuga sarivõte kuni 10 kaadrit sekundis, täiustatud automaatne teravustamine koos äsja optimeeritud algoritmidega, uuendatud korpus vastupidavuse ja töökindluse suurendamiseks ning palju muud.

Kaamera uue mudeli täiustamisel arvestati kultuuri-, spordi- ja uudistefotograafide soovitustega. Uued ühenduvus- ja võrgufunktsioonid on profikasutajate jaoks väga olulised, sest neil on pilte vaja saata tihti otse sündmuskohalt väga kiiresti ja ilma keeruliste toiminguteta.

Uuel kaameral on täiustatud E-paigaldussüsteem, mis võimaldab kasutamiseks valida kuni 55 seni esitletud objektiivi seast, sealhulgas 600 mm supertelefoto ja 400 mm G Master™ seeria objektiivide valikust. See teeb äsja välja tulnud kaamerast võimsa töövahendi nii profile kui väga nõudlikule harrastajale.

Uuel tasemel ühenduvus

Alpha 9 M2 sisaldab sisseehitatud 1000BASE-T Etherneti võrgukaarti, mis loob gigabitise ühenduse andmete edastamiseks, lisaks toetatakse andmeturvalisuse suurendamiseks failide ülekannet SSL- või TLS-krüptimisega (FTPS) ning arvutiga kaugjäädvustamise (jagamise) jõudlust on samuti parandatud. Katiku vabastamise viivitust ja reaalajas ekraanil kuvamise viivitust on töölauarakenduse Remote Camera Tool kasutamisel oluliselt vähendatud.

Ka kaamera sisseehitatud juhtmevaba LAN-võrgu võimalusi on parandatud: lisatud on stabiilne ja kiire WiFi sagedusel 5 GHz (IEEE 802.11ac) ning muidugi on endiselt olemas 2,4 GHz võrgu tugi. Toetatakse juhtmevaba ühenduse IEEE 802.11a/b/g/n/ac standardeid.

Ajakirjanike jaoks ning dokumentaalfoto tegijatele, kes teevad järjest palju pilte, on väga abiks häälmärkmete funktsioon, millega saab piltidele rääkimisega lisada märkmeid, mida hiljem kuulata. Häälandmeid saab lisada ka toimetajale saadetavatele piltidele. Fotograaf võib selleks kasutada rakenduse Imaging Edge™ lisandmoodulit Transfer & Tagging, et edastada häälsildid koos piltidega oma nutiseadmesse ning teisendada seal häälmärkmed automaatselt tekstiks. Teksti saab juba lisada JPEG-piltidele IPTC-metaandmetena. Tulemused on võimalik salvestada ka FTP-serverisse ilma nutitelefoni kasutamata, FTP-seaded saadetakse kaamerasse üle Bluetoothi.

Kiiruse ja automaatse teravustamise rekordid

Uuel Alpha 9 M2-l on seesama tunnustatud 35 mm täiskaadriga 24,2-megapiksline sisemäluga Exmor RS™ CMOS-pildiandur, mis oli ka algsel Alpha 9-l. See annab kaamerale rekordilise kiiruse ja tipptasemel pildikvaliteedi.

Uus mudel suudab jäädvustada pidevalt ja hääletult 20 kaadrit sekundis kuni 361 JPEG-formaadis pilti või 239 tihendatud RAW-pilti ilma vahepealse pildiotsija pimenduseta, mis võimaldab fotograafil jälgida objekti ja tegevust ilma EVF-i katkestusteta juba pildistamise ajal. Kui vaja kasutada mehaanilist katikut, salvestab Alpha 9 M2 kiirusega kuni 10 kaadrit sekundis ehk ligikaudu kaks korda kiiremini kui Alpha 9.

Kaamera suudab töötamise ajal pidevalt arvutada automaatse teravustamise ja automaatse särituse kiirust kuni 60 korda sekundis, kasutades äsja optimeeritud AF-algoritme, mis pakuvad märkimisväärselt suuremat autofookuse täpsust ja jõudlust. Isegi kõige ebakorrapärasem objekti liikumine, mida sageli esineb näiteks spordis, on jäädvustatud väga täpselt. Spordisündmuste jäädvustamiseks on kasulik väreluseta pildistamisrežiim, mis tuvastab ja kohandub automaatselt fluorestsents- või muu tehisvalgustuse järgi, et parandada pildi kvaliteeti.

Uue Alpha 9 M2 täiustatud automaatse teravustamise süsteem koosneb 693-st faasituvastusega teravustamispunktist, mis katavad ligikaudu 93% pildialast ning 425-st kontrastituvastusega teravustamise punktist. See automaatse teravustamise hübriidsüsteem on väga kiire ja täpne, tagades kõigi liikuvate objektide terava jäädvustamise. Tipptasemel teravustamisvõimaluste hulka kuuluvad Real-time Eye AF ehk teravustamine kas vasaku või parema silma järgi, loomade jäädvustamiseks mõeldud Real-time Eye AF, mida on täiendatud uue algoritmiga, samuti Real-Time Eye AF videote jaoks, Real-time Tracking objektide jälgimiseks ja teravustamiseks, valitav fookuskaadri värv, puute abil juhitav fookuspunkti valimine pildiotsijas ja muud. AF suudab pidevalt jälgida isegi sarivõtte ajal, pakkudes suuremat täpsust kaadrite jaoks, mis nõuavad aeglasemat säriaega.

Parem ehitus ja kasutatavus

Siin on veel mõned uued omadused kaamera ehituse ja kasutatavuse alalt, mis peaksid meeldima nii proffidele kui väga nõudlikele amatööridele:

  • Täiendatud BIONZ X™-i pilditöötlusmootor saab anduri suurest lugemiskiirusest maksimaalset kasu. suurendades AF/AE tuvastamise ja pilditöötluse kiirust, näotuvastuse kiirust, täpsust jne.
  • Täiendatud tolmu- ja niiskuskindel disain vastab kasutajate vajadustele ka kõige ekstreemsemates välitingimustes. Kõigis ühenduskohtades, sh akupesa katte ja meediapesa juures on parem tihendus.
  • Uusim pilditöötluse algoritm vähendab müra keskmise kuni suure tundlikkuse vahemikus, parandades samal ajal eraldusvõimet ja pildi kvaliteeti.
  • 5-teljeline optiline korpusesisene pildistabilisaator pakub võimalust kasutada kuni 5,5 stoppi pikemat säriaega.
  • Täiustatud käepide tagab veelgi mugavama hoidmisasendi ja kindla käespüsimise. See sobib kokku ka Sony lahendusega VG-C4EM Vertical Grip.
  • Parem nuppude disain ja tunnetus. Nupu „AF-ON” suurem läbimõõt ja parem tagasiside; uus multivalitsa juhthoova kujundus; särikompensatsiooni valimise lukustusnupp ning tagumise valikuketta uus kuju ja asend.
  • Uuendatud katikumehhanism summutab ka kõige väiksema liikumise, mis võib põhjustada pildi hägusust. Vastupidavus on kontrollitud rohkem kui 500 000 klõpsu tegemisel.
  • USB Type-C™ ühendus toetab kiiret USB 3.2 Gen 1 andmeedastust.
  • Kaks meediumipesa, kuhu saab panna UHS-I ja UHS-II SD-kaarte, suurendavad mahutavust ja lugemise/kirjutamise kiirust.
  • Kaamera ühendusele Multi Interface Shoe™ (MI Shoe) lisati digitaalne heliliides, mis võimaldab MI Shoega ühendada uue mikrofoni ECM-B1M või adapterikompletki XLR-K3M, mis teeb helisalvestused puhtamaks ja selgemaks.

Vaata siit lähemalt uue kaamera tutvustust:

Hind ja saadavus

Alpha 9 M2 jõuab Euroopasse oktoobris ja selle hind on ligikaudu 5490 eurot.

Sony kaamerate, objektiivide ja kõrvaklappide ning paljude muude toodete parima valiku leiad Sony Centeri poodidest või e-poest.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.