Sony Centeri blogi

Sony uued juhtmevabad kõrvaklapid WH-CH710N lülitavad segava taustamüra välja

Aprilli alguses tutvustas Sony San Diegos oma uusi kõrvaklappe. Juhtmevabade kõrvapealsete mürasummutavate klappide valik sai olulise täienduse: WH-CH710N kasutab Sony tuntud efektiivseid mürasummutustehnoloogiaid, kuid pakub samas ka veidi taskukohasemat hinda, kui tippmudelitel.

WH-CH710N on varustatud pehmete ja suurte kõrvapolstritega. See sobib neile, kes tahavad avarust ja et klapid liigselt kõrvadele ei rõhuks. Seega sobivad kerged ja vähe survet avaldavad kuularid kas pikemaks tööpäevaks taustamürast eemaldumisel nii avatud kontoris kui kodus või ka rahulikuks muusikakuulamiseks ilma kõrvaliste häirijateta.

Müra eemaldab Sony tehisintellektiga tehnoloogia Artificial Intelligence Noise Cancelation (AINC), mis analüüsib pidevalt ümbritsevat müra ning valib kõige efektiivsema mürasummutuse režiimi. Topeltmikrofonidega püüavad WH-CH710N kõrvaklapid kinni rohkem taustamüra, kui mõned varasemad mudelid.

Aku kestab kuni 35 tundi, kümneminutiline kiirlaadimine pikendab muusika kuulamist ühe tunni võrra. Kogu täislaadimine aga võib kesta kuni seitse tundi.

Klapid ei tule korraliku reisikotiga, millest on natuke kahju, aga samas ongi meil praegu üsna reisimisvaene aeg, seega kodus saab ka vutlarita hakkama. Transpordiks on võimalik siiski klapid üsna kompaktselt kokku pakkida ning kotis võtavad need niimoodi päris vähe ruumi.

Nutiseadme või arvutiga saab ühendada üle Bluetooth 5.0 ning paaritada mugavalt lähiväljaside ehk NFC vahendusel. Toetatud on SBC ja AAC koodekid, kuid puudub mõnede hinnatud hi-res audio koodekite tugi, nagu näiteks LDAC.

Helikvaliteedile omas hinnaklassis pole ilmselt etteheiteid – need soodsama hinnaga mürasummutavad klapid mängivad muusikat Sony tuntud headuses ja sobivad oma tagasihoidliku disainiga igapäevaseks kasutamiseks avalikes kohtades.

Sissehitatud mikrofonidega saab kõnedele vastata, virtuaalse assistendi nuppu vajutades aga häälkäsklustega nutiseadet juhtida. Kui tahad taas maailmaga kontaktis olla, saab sisse lülitada läbipaistva Ambient Sound režiimi – sel puhul kostavad läbi ka olulised välised helid, näiteks kui soovid kuulata teadaandeid või tänavahääli.

Uudismudel Sony WH-CH710N on müügil nii Endla 16 salongis kui kaubanduskeskuse T1 kaupluses ja e-poes. E-poest tellides on kauba transport üle Eesti tasuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.