Sony Centeri blogi

Sony uued kiired välised kõvakettad sobivad vastupidavuselt ka kõige karmimatele võtteplatsidele

Sony uued välised kõvakettad on USB 3.2 Gen 2 liidesega, mis tagab suurte andmemahtude ülikiire liigutamise. Erinevate foto- ja videokaamerate kasutajate jaoks on kiirus oluline, sest paljude suurte meediafailide liigutamisel üle tavalise vanema põlvkonna USB võib kuluda asjatult palju aega. USB 3.2 Gen 2 puhul aga SuperSpeed USB 10 Gbps ühendust kasutades liiguvad andmed seadmest kõvakettale tavaliselt sekunditega.

Välise andmekandja sees kasutatakse NVME SSD-d, mis on kiire ja vastupidav, kuna SSD-del puuduvad liikuvad osad. Ka tugeva magneti lähedus andmeid ei riku.

Metallist korpus, mida on pehmendatud kummiservadega, talub üsna karmi kohtlemist. IP67 standardile vastavus tähendab head vee- ja tolmukindlust (võib sattuda täiesti vee alla pooleks tunniks), löökidele aga peab see seade samuti paremini vastu kui tavaliselt, taludes kukkumist kuni kolme meetri kõrguselt.

Selleks, et salvestusmeediat oleks mugavam kasutada ka suuremates projektides, on iga seadmega kaasas hulk kleepse, millega välised kettad nummerdada. Samuti on kaasas paar eemaldatavat kummiriba, mis aitavad pehmendada lööke ja ära hoida kriimustusi.

Kaasa tuleb (tasuta) Memory Card File Rescue tarkvara, millega on võimalik kogemata mälukaardilt kustutatud või salvestamisel katki läinud faile.

Sony väline kõvaketas 500GB USB 3.2 on müügil Sony Centeris.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.