Sony Centeri blogi

Sony uus ILME-FX30 on suurepärane kaamera alustavale filmitegijale 

Sony ILME-FX30 kaameral on palju tippklassi kaamerate professionaalseid funktsioone hinnaga, mis teeb selle hõlpsasti kättesaadavaks filmitegijatele igal tasemel.Foto: Sony.

Sony täiendas hiljuti oma Cinema Line kaamerate sarja, tuues turule uue kompaktse ILME-FX30 kinokaamera. FX30 pakub paljusid Cinema Line’i professionaalseid funktsioone nagu näiteks Dual Base ISO, Log-pildiprofiilid ja kasutaja imporditud LUT (Look Up Tables) ja seda hinnaga, mis võib huvi pakkuda paljudele videograafidele.

Sony enda teatel sobib kaamera kõigile, kes soovivad algust teha filmide tegemisega. FX30 kaameral on uus tagantvalgustusega 20,1-megapiksline APS-C Exmor R CMOS-sensor (Super 35mm formaat), millel on Dual Base ISO (800/2500), mis tagab müravabalt suure tundlikkuse ja mille dünaamiline ulatus ulatub 14+ stopini.

ILME-FX30 toetab erinevaid videosalvestuse koodekeid – see võimaldab filmida 4K Super 35 (16:9), kasutades 6K-st ülediskreetimist kuni 60 kaadrit sekundis. ILME-FX30B võimaldab ka pildistada kõrge kaadrisagedusega, sealhulgas 4K 120 kaadrit sekundis ja Full HD 240 kaadrit sekundis.

(C) Foto: Sony.

Pilditöötlusvõimalusi pakub aga BIONZ XR töötlusmootor, mis tagab loomulikud gradatsioonid ja realistliku värvide taasesitluse.

Focus Map funktsiooni kasutamine annab loojale rohkem kontrolli, mis muudab teravussügavuse visualiseerimise lihtsaks. Breathing Compensation funktsioon pakub stabiilset vaatenurka fookuse seadistamisel. Kaameral sisaldab ka tõhusat stabilisaatorit Active Mode kasutamisel käest pildistamise jaoks tänu optilisele korpusesisesele 5-teljelisele pildistabilisaatorile ja ajakoodiga sünkroniseerimisele.

FX30-l on ka XLR-käepide, mida saab kasutada madala nurga all tehtud kaadrite jäädvustamiseks ja mis võimaldab filmitegijatel ka kristallselget heli jäädvustada erinevate audiosisendite kaudu, sealhulgas kahe XLR-audio sisendi ja 3,5 mm stereominipesa 4-kanalilise salvestuse jaoks.

Lisaks täiustatud jõudlusele, pakub FX30 ka silmapaistvat töökindlust. Kaameral on uuenduslik soojuse hajutamise struktuur 4K/60p katkematu salvestamise jaoks, usaldusväärne aku kestvus pikemaks salvestamiseks ja tugev magneesiumsulamist korpus. 

Sony ILME-FX30 kaamera on saadaval Sony Centeri kaupluses ja e-poes. Võimalus on soetada kaamera nii käepidemega kui ka vajadusel käepidemeta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.