Sony Centeri blogi

Sony uusimad LED-telerid kohandavad pildi ja heli vastavalt ruumile

Aasta alguses välja kuulutatud Sony uued 8K LED telerid ZH8 ja 4K LED telerid XH90 jõudsid sel suvel müügile ning pakuvad uusi omadusi, mis teevad pildi ja heli parimaks just selle ruumi jaoks, kus telerit vaadatakse.

Kui soovid tõeliselt tulevikukindlat telerit, mis toetaks ka uue põlvkonna mängukonsoole, siis ZH8 seeria on selleks sobiv valik. Sony uued 8K telerid pakuvad LED-tehnoloogiaga parimat detailset pilti, mis praegu saada ja samas on ka heli pildile vastav. Sony pildiprotsessor X1 Ultimate parandab vajadusel pildikvaliteeti, millega saab võimalikult realistliku elamuse ka siis, kui 8K sisu pole võtta. 4K ja 2K kvaliteediga videomaterjali parandatakse 8K kvaliteedile lähedaseks Sony 8K X-Reality PRO tehnoloogiaga.

Realistliku pildi tagamiseks kasutavad mõlemad telerid, nii ZH8 kui ka XH90 (alates 65 tollistest mudelitest) Acousting Multi-Audio tehnoloogiat, mis laseb helil liikuda ekraanil toimuva järgi, jättes mulje, et heli tuleb otse ekraanilt õigest kohast. Kuidas see täpsemalt toimub, selgitatakse selles videos:

Sony ZH8 8K HDR ja XH90 4K HDR LED-telerite Ambient Optimization tehnoloogia optimeerib aga pildi ja heli kvaliteeti veel vastavalt sellele ruumile, kus teler asub. See lahendus reguleerib intelligentselt pildi heledust ruumis valitseva valguse järgi ning tuvastab toas objekte, näiteks kardinaid ja mööblit, mis neelavad või peegeldavad heli, kohandades akustika järgi heliväljundit.

Uue põlvkonna mängukonsoolide jaoks toetavad nii ZH8 kui XH90 seeria telerid 8K eraldusvõimet, ZH8 mudelid ka 4K eraldusvõimet kõrgema kaadrisagedusega kuni 120 kaadrit sekundis, samuti kiiret reageerimisaega HDMI sisenditest. Nii on uue põlvkonna telerid valmis uusimate mängukonsoolide kasutamiseks.

Android TV-ga nutiteleritel on kalibreeritud Netflixi vaatamise režiim, mõnedel mudelitel IMAX Enhanced tehnoloogia. See annab suure kinoekraani ja kinoheli efekti paremini edasi.

Ülaloleval pildil uus ZH8 seeria nutiteler, avapildil XH90 seeria uus mudel.

Lisaks pakuvad muidugi uued mudelid ka rohkelt erinevaid ühendusvõimalusi. Apple AirPlay 2 abiga saab ekraanile juhtmevabalt suunata filme, muusikat, mänge ja fotosid otse iPhone´i, iPad´i või Mac´i pealt. Apple HomeKiti tugi laseb juhtida telerit tavalisele puldile lisaks ka Apple´i seadmetega. Mõnesid mudeleid saab juhtida Amazon Alexa ja Google Assistanti häälkäsklustega.

Sony uus, 2020. aastal välja tulnud 85-tolline 8K teler KD-85ZH8 on Sony Centeris juba müügil. Samuti saad endale osta XH-90 seeria sobiva ekraanisuurusega teleri, valikus on 55-, 65-, 75- ja 85-tollise ekraaniga 2020. aastal välja tulnud mudelid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.