Sony Centeri blogi

Uus Playstation 5 võtab vastu pea kõik vanad PS4 plaadid

Iga uue põlvkonnaga tekib kasutajatel alati küsimus, mis saab vanema põlvkonna mängudest ja plaatidest, kas neid saab edasi kasutada? Sony andis hiljuti oma blogis teada, et PS4 kasutajad muretsema ei pea. Enam-vähem kõik vanad mängud optilistel andmekandjatel ühildavad ka uue põlvkonna PS5-ga.

12. novembril maailmas müügile jõudev Playstation 5 tuleb esialgu väga väikese mängude pagasiga – alguses on vaid üksikuid mänge, mis spetsiaalselt PS5 võimeid ja võimalusi ära kasutades tehtud. Kuid see ei takista olemasolevaid mänge uuel riistvaral mängida.

Praktilised kõik senised PS4 mängud töötavad ka uue mängukonsooliga. Sony selgitab oma blogis, et 99% of PS4 mängudest on PS5 peal mängitavad, seega võib esineda haruharv võimalus, et mõni mäng ei tööta, kuid see on tõesti üks sajast.

PS5 peal saab näiteks mängida ka selliseid eksklusiivseid PlayStationi mänge eelmisest põlvkonnast nagu The Last of Us Part II ja Ghost of Tsushima.

Mis muutub vanade mängude mängimisel uue PS5-ga, kas midagi on teistmoodi?

Sellele küsimusele vastatakse Sony blogis, et muidugi on midagi ka teistmoodi. PS4 mängud on PS5 peal mängides veel paremad. Mõned mängud näiteks laadivad tunduvalt kiiremini, esitus on sujuvam ja rohkemate kaadritega, vastava toega mängud aga võivad pildikvaliteeti parandada kuni 4K resolutsioonini. Ka kasutajaliidesesse võib olla lisandunud PS5 omadusi.

Sony soovitab kasutajatel alati uuendada oma mängukonsooli tarkvara uusima peale, et ühilduvus oleks tagatud. Uuel konsoolil töötavad ka PlayStation VR mängud.

Kuidas endale PS5 tellida, vaata siit.

Vaata ka Sony Playstation 5 homse esitluse tutvustusvideot:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.