Sony Centeri blogi

Uus Sony XH95 – hetkel ilmselt parim 49-tolline nutiteler

Hiljuti tuli Sony välja oma uhiuue 49-tollise nutiteleriga KD-49XH9505 ehk lühidalt XH95, mis sai tuntud tehnoloogiaportaali “What Hi-FI?” poolt ohtralt kiidusõnu. Nende testitulemustes öeldakse, et see on ilmselt parim, mida hetkel osta 49-tollise diagonaaliga nutitelerite valikust. Uus mudel on nüüd ka Eestis müügil.

Sony telerid on reeglina varustatud nii Android TV kui 4K HDR-iga, mis mõlemad on saanud juba peaaegu tehnoloogiliseks standardiks uue kvaliteetse nutiteleri ostmisel. Kui oled Netflixi kasutaja ning aeg-ajalt meeldib vaadata kvaliteetseid filme, siis küsimus, millist telerit osta, sisaldab tavaliselt ka lisaküsimust selle kohta, millist platvormi valida. Android TV, mis Sony teleritel olemas, on sellise kasutaja jaoks sobiv valik, sest see operatsioonisüsteem pakub ohtralt äppe kõikvõimaliku meedia esitamiseks ja meelelahutuseks, mida teistelt platvormidelt nii suures valikus ei leia. Võid alla laadida näiteks striiminguäpid Go3, Netflix, Amazon Prime, Spotify, Deezer, TuneIn, KODI. Muidugi ei puudu valikust Youtube ja Vimeo.

Samuti on 4K HDR ekraanid olnud standardiks valdavas enamikus seni müügil olnud mudelites, uus mudel lisab aga neile standarditele palju vürtsi nii veelgi parema helikvaliteedi kui pilditöötlusega.

Uus Sony 49-tollise teleri mudel kasutab ekraanipaneelis mitmeid uusi tehnoloogiaid ja riistvara, et pilti veel kirkama ja teravamana esitada, täiustatud on pildiparandusalgoritme ja heli Hi-Fi töötlust. Selleks on kasutusel Sony tuntud uusimad X-Reality™ PRO ja X1 Ultimate tehnoloogiad.

X1 Ultimate kiip on praegu Sony viimane tipptehnoloogia, mis analüüsib telepilti objektipõhiselt ja seadistab vastavalt pildinäitamise omadusi.

Juhul, kui oled nutikodu kasutaja, saad oma telerit ka häälkäsklustega juhtida, nagu kõiki muidki targa kodu seadmeid. Sony teler toetab Apple Homekit´i ja Google Home´i ning häälkäsklustega saab juhtida seega nii Apple´i kui Androidiga seadmetest.

Apple AirPlay ja Google Chromecast tagavad ühenduse pea kõiki striimivate seadmetega, mis neid üldlevinud standardeid kasutavad ja seega saad kasvõi nutitelefonist või arvutist oma heli ja video suurele ekraanile ja teleri võimsatesse kõlaritesse suunata.

Kui tekib küsimus, kuidas valida telerit heli järgi, siis see uus Sony mudel on just heli poolest üks parimatest – ega muidu “What Hi-Fi?” seda parimaks 49-tolliseks mudeliks poleks pidanud. Helivaljus on küll paraku sarnane eelkäijale, kuid kvaliteedi osas on tehtud olulisi täiendusi veel paremaks esituseks ka siis, kui originaalheli kipub lahjaks jääma. Spetsiaalsed heliparandusalgoritmid aitavad pilti saatvaid hääli tuunida Hi-Fi kvaliteedile lähedaseks.

Helisüsteem toetab Dolby Atmos´e lahendust ja oskab kõlaritest kostvat kalibreerida vastavalt ruumi akustilistele omadustele. Selleks on puldil sisseehitatud mikrofon, mis muidugi lisaks ka sinu häälkäsklusi kuulab, kui vaja.

Uus nutiteler on lisaks 49-tollisele ekraanile saadaval ka 55-, 65-, 75- ja 85-tollise ekraaniga. Uudismudel Sony KD-49XH9505 on müügil nii Endla 16 salongis kui kaubanduskeskuse T1 kaupluses ja e-poes. E-poest tellides on kauba transport üle Eesti tasuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.