STARTUp Day 2020 blogi

Hero of the Week: Andrus Purde, Outfunnel’i kaasasutaja: “Tuleb loota sellele, et inimestel jätkuks kannatust mitte võtta kohe ühte vahukommi, vaid oodata ära kaks.”

Andrus Purde on Eesti tippturundaja, kel kogemust turunduses oma 20 aasta jagu. Pärast aastepikkust teekonda Skype’is, Pipedrive’is ja mujal, otustas ta võtta kogutud kogemustepagasi ja asutada päris oma ettevõtte Outfunnel. Outfunnel on tööriist, mis aitab korraldada turundusasju nagu e-maili kampaaniate saatmine või veebilehe külastajate jälgimine ning mis teeb imelihtsaks turunduse sidumise müügipoolega.

Kuigi Outfunnel on alles küllaltki värske ettevõte, olles turul alates käesoleva aasta maikuust, on neil juba üle 50 maksva kliendi üle kogu maailma. “Hetkel tegeleme tiimi tugevdamise ja kasvatamisega ning ettevalmistusega meie toote järgmise versiooni turuletoomiseks,” heidab Purde valgust Outfunneli tegemistele.

Kuidas sai sinust ettevõtja – kas see oli asjade loomulik käik võid teadlik & kaalutletud samm? Mis oli alguse juures kõige suuremaks väljakutseks?

Olen alati olnud pigem ettevõtlik – alates sellest, kui 14-aastasena koolilehe asutasin kuni erinevate muude põnevate ettevõtmisteni, mille sünni juures olen olnud. Kuid seni on tundunud igati loomulik olla põhiliselt palgatöötaja. Nüüd, pärast rohkem kui 20 aastat turundaja olemist tekkis ühekorraga nii sobilik hetk, suurem soov kui ka atraktiivne võimalus, et vahetada turundaja roll ettevõtja rolli vastu. Ja siin ma nüüd olen.

Milline on sinu jaoks motiveeriv ja inspireeriv töökeskkond? Kui palju väline keskkond sinu produktiivsust mõjutab?

Mida aeg edasi, seda olulisemaks on saanud sisemine motivatsioon midagi ära teha, õppida või korda saata. Samas väline töökeskkond on ka väga oluline. Üks hea põhjus oma ettevõtte tegemiseks on ka see, et saad luua võimalikult enda ideaalidele lähedase tiimi ja töökultuuri.

Minu jaoks on motiveeriv töökeskkond see, kui tööl on mingi suurem mõte ja mõju ning kui ei pea tegelema BS-ga. Kui ümberringi on nutikad inimesed, kellele meeldib tööd teha ja õppida ning kui vahel nalja ka saab.

Kuidas säilitada motivatsioon ja olla oma tööd tehes õnnelik?

Ma olen läbi valude ja häda õppinud napilt oma motivatsioonist aru saama ja seda juhtima. Kahjuks veel nii edasijõudnu ei ole, et oskaksin teistele nõu anda. Seda võin aga öelda, et kui liiga palju peab tegelema enda motiveerimise ja õnnelik olemisega, siis peaks ehk töökohta vahetama.

Mis on ettevõtjana ja juhina sinu jaoks olnud kõige suuremad väljakutsed?

Ma kuulun nende hulka, kes arvavad, et kõige olulisem asi iga ettevõtmise juures on tiim. Heade inimeste leidmine ei ole mingi piknik. Juhina olen palju tegelenud ka juba värvatud inimeste motiveerituna hoidmisega. Isegi päevast päeva samas ruumis viibides on see keeruline ning seda enam üle riigipiiride ja kultuuride.

Ka hetkel on minu jaoks tiimi loomine asi, millele kõige rohkem mõtlema kipun. Muuseas, Outfunnelis on praegu mitu vaba positsiooni.

Mind inspireerib…

Kõige rohkem inspireerivad mind inimesed, kes ei ole asjadega rahul. Mitte nurisejad, vaid inimesed, kes otsivad iga päev võimalusi, kuidas asju paremini teha ja olla parem inimene. Need inimesed inspireerivad igal pool, nii kodus, tööl kui ka raamatute, videote, ettekannete ja kaunite kunstide vahendusel.

Mis sulle tuleviku suhtes elevust tekitab?

Mul on tulevikus suhtes väga väikesed nõudmised. Kui Tallinn-Tartu maantee saaks läbivalt neljarealiseks, oleks minu meelest juba väga hea. Ülejäänud küsimustes tuleb loota sellele, et nii endal kui inimestel meie ümber, ka poliitikutel, riigiametnikel ja ettevõtjatel, jätkuks kannatust mitte võtta kohe ühte vahukommi, vaid oodata ära kaks.

“Hero of the week“ on rubriik, mis kajastab meid ümbritsevate inspireerivate ettevõtjate ja ettevõtlike inimeste lugusid – nende teekonda ettevõtluseni, edulugusid ja õppetunde ebaõnnestumistest ning sellest, mis neid inspireerib ja motiveerib.

Märksõnad: ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.