STARTUp Day 2020 blogi

Hero of the Week: Kelly Kangur, Decomer Technology kaasasutaja ja äriarendusjuht

Decomer Technology tooteks on vees lahustuvad ja söödavavad pakkematerjalid. Meie esimese “Hero of the week” loo kangelane on Kelly Kangur, Decomer Technology kaasasutaja ja äriarendusjuht.

“Keskkonnasõbralike pakkematerjalide ja vajadus mugavustoodete järele kasvavad ajas väga kiiresti. Oma materjalide valideerimiseks alustasime me kõigepealt vees lahustuva pakendiga meeportsjoneid, mis teevad mee tarbimise kuumades jookides mugavamaks. Praegu töötame me tehnoloogiliste ja õigusalaste küsimustega, et võimaldada suuremahulisemat tootmist,” selgitab Kelly.

Kuidas sina ja su partner Mart Salumäe Decomer Technologyga alustasite? Kas see oli pigem lihtne või keeruline? Millised olid peamised takistused?

Üks meie tiimiliige õppis materjaliteaduseid ning on praeguseks juba üle kolme aasta uurinud biopolümeere. Sellega seoses mõtlesime, et ehk oleks meil võimalus seda kuidagi ärivaldkonnas rakendada (Kelly omandab majanduse bakalaureusekraadi Tartu Ülikoolis – toim.) ja teha midagi kasulikku nii keskkonna kui inimeste jaoks. Osalesime nii paljudel valdkonnaga seotud üritustel ja võistlustel kui võimalik, et luua selles valdkonnas kasulikke kontakte.

Tõelise ärilise probleemi leidmine võib tunduda keeruline, aga kui sa teed kõike kirega, siis on kõik võimalik. Me oleme Mardiga kahekesi tiimis – vahepeal, kui üks on kaotamas motivatsiooni, toob teine teise jälle rajale tagasi. Me tunneme teineteise nõrkuseid ja tugevusi – ma leian, et see on vajalik, kui tahad kellegagi koos ettevõtte asutada.

Miks on just nüüd õige aeg Decomer Technologyle eksisteerimiseks?

Kogu pakenditööstus on ajast aega liikunud selle poole, et toota võimalikult vastupidavaid (pakke)materjale. See paradigma on tänaseks aga nihkunud ning ühiskonna keskkonnateadlikkus suurenenud.

See tähendab, et vastupidiselt eelnevale on kasvanud vajadus lühikese lagunemisperioodiga polümeeride järele. Materjalid, mida praegu kasutatakse sarnastel eesmärkidel, on peamiselt valmistatud naftast, loomsetest jääkidest või põllukultuuridest.

Meie materjalid on 100% söödavad ning inimestele ja keskkonnale täiesti kahjutud. See on taimne ning tooraine ei pärine põllumajanduslikest allikatest. See tähendab, et meie lähenemisviis on eetilisem ja jätkusuutlikum kui toidu kasutamine pakkematerjalidena.

Mida sa arvad mentorlusest? Kas sul on mentor?

Alustavate ettevõtjate jaoks on mentorid ja valdkondlikud tutvused suurim vara. Me oleme leidnud oma mentorid erinevalt võistlustelt ja loomulikult on Tartu Ülikool meid väga palju aidanud. Kuldar Leis, Ergo Blumfeldt ja Sven Parkel on vaid mõned mentorid, kes meid palju igapäevaste teadmistega aidanud on. Meie mentorid on oma ala tipptegijad ja annavad meile eksperthinnanguid vajalike teemade kohta ning aitavad meil leida õigeid inimesi.

Räägi meile midagi, mida sa parasjagu õpid.

Ettevõtjaks olemine tähendab kogeda uusi väljakutseid iga päev. Kuna me mõlemad Mardiga oleme üsna iseseisvad töötajad, seega me õpime iga päev, kuidas koos veelgi efektiivsemalt töötada ning kuidas olla harmooniline tiim.

Mind inspireerivad…

Motiveeritud ja kogenud inimesed.

Mis on kolm tõde, millest sa juhindud?

1. Sea alati enne eesmärgid, kui millegagi alustad. Muidu on pruugi sul jätkuda piisvalt motivatsiooni, et alustatu lõpetada.

2. Tõmba selge piir oma töö- ja eraelu vahele, et tõsta produktiivsust.

3. Haara kinni igast võimalusest, sest kunagi ei tea, milleks see kasulik olla võib.

Mis sulle tuleviku suhtes elevust tekitab?

On väga lahe näha, kuidas miski, millega sa oled alustanud väga väikselt, võib kasvada väga kiiresti väga suureks, loodetavasti rahvusvaheliselt edukaks ettevõtteks. Oma toodete poes nägemine ja turunduskampaaniate alustamine meie oma firma jaoks on väga põnev ja on iga vaeva väärt. Samuti on hea ise oma tööaega- ja kohta valida, tehes midagi, mis mulle meeldib.

„Hero of the week“ on rubriik, mis kajastab meid ümbritsevate inspireerivate ettevõtjate ja ettevõtlike inimeste lugusid – nende teekonda ettevõtluseni, edulugusid ja õppetunde ebaõnnestumistest ning sellest, mis neid inspireerib ja motiveerib.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses