Nõuanded: kuidas tudengina esimene erialane töökoht leida?

Karjäärimessid ja -üritused on suurepärane võimalus noortel tudengitel teha tutvust oma potentsiaalsete tulevaste tööandjatega ning sageli leiavad tudengid esimese erialase töökoha just tänu messil loodud kontaktidele.

Tänavune Võti Tulevikku karjäärimess, mis on ühtlasi Eesti suurim tudengitele suunatud karjääriüritus, korraldatakse virtuaalselt. Sellest, kuidas virtuaalsel karjäärrimessil tööandjatele silma jääda, kirjutasime siin artiklis.

Et karjäärimessile suundujatel on tihtilugu eesmärgiks esimese erialase töökoha leidmine või vähemalt oma võimaluste kaardistamine, siis uurisime SEB ja CV-Online’i käest, kuidas nende kogemusel esimese töökoha leidmine käib ja mida tähele panna.

Esimese töökoha leidmine on sageli jala ukse vahele saamise küsimus

Üks hea variant mõnes ettevõttes jala ukse vahele saamiseks on praktika. Ülikoolides tuleb sageli praktika mõnes ettevõttes juba õpingute ajal ette võtta, mistõttu tasub juba esimese praktikakoha valiku eel mõelda, kas selles ettevõttes võiks ka päriselt töötada.

Praktika olulisust esimese töökoha leidmisel rõhutas ka CV-Online’i B2C turunduse suunajuht Gertrud Sild.

“Olen ise aru saanud, et praktika on number üks koht, kus erialast tööd leida. Kui sa näitad end praktika ajal heast küljest, siis on tõenäosus, et sind võetakse peale prooviperioodi lõppu ka ettevõttesse tööle,” ütles ta.

Ning isegi kui kohe tööpakkumist ei tehta, siis on just praktikandid need, kelle poole värbajad suure tõenäosusega esimese hooga pöörduvad, kui ettevõttesse uusi inimesi vaja peaks minema. Seda kinnitas ka SEB talentide omandamise partner Kaisa Pelt.

“SEBs jääb ettevõttesse peale praktika lõppu pikemalt tööle iga kolmas praktikant. Paljudele teeme tööpakkumise juba praktika lõpus, kuid on ka olukordi, kus pöördume hiljem potentsiaalsete tööpakkumistega praktikantide poole või võtavad noored meiega ise taas ühendust,” rääkis ta.

Praktikapakkumisi laekub tudengitele ülikoolide infokirjade näol igakuiselt otse meilikasti. “Ma tean, et paljudel tudengitel lähevad need otse prügikasti, aga tegelikult on need väga kasulikud ja sageli võib just sealt leida endale sobiva pakkumise,” sõnas Gertrud Sild.

“Alati ei pea jääma ka praktika- või tööpakkumist ise ootama, vaid haarata härjal sarvist ja ise endale huvipakkuva ettevõttega ühendust võtta,” lisas ta ja tõi välja, et tudengile tuleb kasuks ka endale huvipakkuvate firmade sotsiaalmeedia ja muude kanalite jälgimine, et uue pakkumise korral sellest esimesena teadlik olla.

“Rääkimata kõiksugu tööotsinguportaalidest, kus saab seadistada endale huvipakkuvate valdkondade kohta teavituse. Kui mõni tööandja sinu valdkonnas uue kuulutuse üles paneb, saad sellest kohe meili kaudu teada.”

Loe Võti Tulevikku karjäärimessi kohta lähemalt siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.