The Pitch

Tuleviku energiateenused on Sinu kätes! Esita oma hea mõte Eesti Energia ideekonkursile!

Eesti Energia korraldab teist korda ideekonkursi Enefit Idea Hub – The Pitch. Selle eesmärk on ärgitada piirkonna helgemaid päid mõtlema kaasa, kuidas viia meie tänane traditsiooniline energiamajandus senisest jõulisemate sammudega uude nutikamasse ajajärku, kus kõigil on võimalik kasu lõigata. Ideekonkursi auhinnafond on 30 000 eurot.

Uued tehnoloogiad ja digitaalsed lahendused on muutmas maailma meie ümber. Virtuaalsed elektrijaamad, targad kodud, kontorid ja tööstused, päiksepaneelid kodumajapidamises ning elektritransport on vaid üks osa meie tuleviku energialahendustest.

Konkursiga otsitakse innovaatilisi ideid uute teenuste ja neid toetavate tehniliste lahenduste väljatöötamiseks, et tuua tulevik meile kiiremini lähemale ja luua nutikaid, keskkonnasõbralikke ja mugavaid teenuseid. 2019. aasta ideekonkursi teemad on Smart Mobility, Smart Services ja Smart City.

Loe lähemalt ja esita oma idee!

Enefit Idea Hub – The Pitch

The Pitch is back!Get ready, your idea can change the world!ideahub.enefit.com

Posted by Enefit Idea Hub – The Pitch on Esmaspäev, 9. September 2019

2018. aastal esimest korda toimunud konkursile esitati Eestist, Lätist, Leedust, Soomest ja Poolast kokku 100 ideed. Eelmisel aastal võitnud idee, võrguettevõtte Elektrilevi klientide liitumisplatvorm, on täna arenduses. Aasta lõpuks saavad klientide enim vajatud liitumisteenused automatiseeritud.

Samal ajal liigutakse edasi ka elektritranspordialaste teenuste arendamisega, mille kohta eelmise aasta konkursil samuti ideid esitati. Plaanis on näiteks kortermajadele hästi sobiv mitme elektriauto üheaegse laadimise lahendus.

Eesti Energia juhatuse esimehe Hando Sutteri sõnul otsib ettevõte pidevalt uusi võimalusi, kuidas lahendada elektrist järjest enam sõltuva moodsa ühiskonna ees seisvad väljakutsed innovaatiliselt ja terviklikult.

“Tuleviku energiamajanduses on tavatarbijal taastuvenergia, salvestite, juhitavate kodumasinate ja teiste uute tehnoloogiate tõttu aina olulisem roll nii energia hinna kujunemisel kui varustuskindluse tagamisel,“ ütles Sutter. „Oleme võtnud eesmärgiks igal aastal tuua oma klientideni uusimaid tehnoloogiaid kasutades innovaatilised tooted ja teenused, mille abil suudame tarbijate energiakulu vähendada. Ideekonkursiga The Pitch otsime ideid ja lahendusi, mis võimaldaksid meil neid teenuseid paremini pakkuda.“

Näiteks tekivad elektriautode näol elektrisüsteemi ja igapäevasesse ellu suured salvestid. Eesti Energia eesmärk on elektriautode peal olevad salvestid võtta kasutusele elektrisüsteemi osana. Ehk salvestada energiat siis, kui seda on üleliia ja tagasi elektrivõrku anda energiat siis, kui on suur nõudlus ja pole piisavalt palju toodangut.

Elektromobiilsus on aga vaid üks tahk targa võrgu mitmekihilises süsteemis. Idee võib puudutada valdusepõhiseid süsteeme nagu tootmine, ülekanne, jaotamine, hajatootmine või lõpptarbija, aga ka funktsioonipõhiseid süsteeme, mis nimetatud valduste piire ületavad. Need puudutavad näiteks turgu, nõudluse paindlikkust, tarku arvesteid ning ilmavaatlus ja -ennustussüsteeme. Ühtlasi võib neile võimalustele ja probleemidele läheneda eri tasanditelt ärist komponentideni.

Ideid oodatakse lisaks Eestile kõikidelt Eesti Energia koduturgudelt Soomest, Rootsist, Lätist, Leedust ja Poolast nii iduettevõtetelt, teadlastelt, tudengitelt, koostööpartneritelt kui oma töötajatelt ja klientidelt. Eesti Energia potentsiaalne kliendibaas kuues riigis on umbes 60 miljonit inimest, mis annab teostuseni jõudvatele ideedele märkimisväärse rahvusvahelise mõõtme.

Ideekonkursi ühe osana korraldab Eesti Energia 1. oktoobril PROTO avastustehases Tallinnas inspiratsioonipäeva Innovation Game Day, kus ettevõte tutvustab oma nägemust tuleviku energiamaastikust ning visiooni kuidas erinevate osapoolte koostöös jõuda maailma muutvate lahendusteni.

Osalen Innovation Game Day’l!

Innovation Game Day viib kokku innovatsioonist huvitatud inimesed ning annab Eesti Energia partneritele võimaluse esitleda oma saavutusi. Sündmusel astuvad üles Microsofti peakontori esindaja, Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter ning valdkonna tunnustatud tegijad Eestist ja välisriikidest.

Konkursi ideede esitamise tähtaeg on 31. oktoobril. Poolfinalistid selguvad 28. novembril ja võitja 21. jaanuaril 2020. aastal. Konkursi koduleht asub aadressil https://ideahub.enefit.com/

Innovation Game Day

14:00-14:10 Avasõnad – Ott Antsmaa, The Pitch 2018 võitja

14:10-14:30 The New Energy Game – Hando Sutter, Eesti Energia juhatuse esimees

14:30-14:50 Smart Energy Management – Jukka Patrikainen, ABB Balti riikide juht

14:50-15:00 Arutelu ­– juhib Agnes Roos, Eesti Energia äri- ja infotehnoloogia juht

15:00-15:20 E-mobility and Energy – Margus Mikk, Nissan Nordic Europe Baltikumi regioonijuht

15:20-15:40 Arutelu – juhib Margus Vals, Eesti Energia juhatuse liige

15:40-16:30 Kohvipaus

16:30-16:45 Smart Tartu – Lauri Sokk, SmartEnCity projektijuht

16:45-17:00 Smart City – Pekka Tuominen, VTT vanemteadur

17:00-17:30 Arutelu – juhib Taavo Randna, Elektrilevi juhatuse liige

17:30-17:50 Big Data and Energy – Microsofti esindaja

17:50-18:15 Arutelu – juhib Aivar Avalo, Eesti Energia E-Labi ja IT arhitektuuri juht

18:15-18:30 Kokkuvõte – Hando Sutter, Eesti Energia juhatuse esimees

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.