4 Eesti maakonda võtsid kasutusele uudse lahenduse, mis muudab ühistranspordi korralduse nõudepõhiseks

Foto: Shutterstock.

Neli Eesti maakonda – Pärnumaa, Tartumaa, Võrumaa ja Põlvamaa – on kasutusele võtnud uue tarkvaralahenduse, et muuta nende ühistranspordi korraldus nõudlusele vastavaks ning reisijate jaoks rohkem tõhusamaks. Madala asustustiheduse tõttu on Põhja-Euroopa ning Skandinaavia riike juba pikemat aega mõjutanud tõhusate transpordilahenduste puudumine.

Tänavu juunis tõi Eesti ühistranspordi tehnoloogiaettevõte Ridango turule lahenduse, mis lihtsustab sotsiaaltranspordi tellimist, kasutamist ja aruandlust. Ettevõtte teatel aitab pakutav teenus suurendada paindlikkust ja ligipääsetavust, vähendades sellega tühisõite ning parandades seeläbi märgatavalt elukvaliteeti maapiirkondades.

Pärnumaa Ühistranspordikeskuse juhataja Andrus Kärpuki sõnul võimaldab uus lahendus esitada sõidutellimusi nüüd internetis või otse kõnekeskusesse. “Lisaks on meil olemas andmebaas, kus on ülevaade klientide andmetest, nende reisieelistustest, marsruutidest ning soodustustest ja sõiduplaanidest,” rääkis ta.

“Ridango tehnoloogiline lahendus on oodatud samm tõhusa ja kliendisõbraliku ühistranspordi suunas, ” lisas Kärpuk.

Ridango kommertsjuht Kadri Haufe toob välja, et uus tarkvara aitab omavalitsustel ja ühistranspordiettevõtetel lahendada probleemi, kus paljud inimesed ei saa enda vajalikke toimetusi tehtud, kuna kindla ettenähtud marsruudiga liinibussid ei jõua igaüheni.

“See on meie jaoks oluline samm. Vajadus kulutõhusate sotsiaaltransporditeenuste ja maapiirkondade ühistranspordi järele suureneb ning meil on hea meel lisada uus lahendus oma tooteportfelli, “ rääkis Haufe.

Kuigi praegusel momendil piirdutakse sotsiaaltranspordiga, siis tulevikus tahab Ridango kasutada nõudepõhist transpordilahendust üle Eesti ning teha see kõigile kättesaadavaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.