Tuleviku linn

Helsingi soovib kodanikele anda rohkem kontrolli enda isikuandmete üle

Foto: City of Helsinki.

Soome pealinn Helsingi on võtnud uueks eesmärgiks pakkuda kodanikele võimalust hallata omaenda isiklikke andmeid, mida linn neilt kogub. See annab elanikele võimaluse jälgida, kuidas nende andmeid jagatakse erinevate linna teenistustega ja organisatsioonidega.

MyDataga liitumine

Et eesmärk kenasti ellu viia, liitus Helsingi ülemaailmse isikuandmete haldamise võrgustikuga MyData Globaliga. MyData on tuntud rahvusvaheline mittetulundusühing, mis annab inimestele võimaluse hallata neilt kogutud andmeid ning anda ka nõusolek nende kasutamiseks. 

MyData lahendust hakkab linnale pakkuma ettevõte Vastuu Group, mis on spetsialiseerunud isikuandmeid kasutatavate teenuste arendamisele. 

„Helsingi eesmärk on olla kõige funktsionaalsem linn maailmas. Selle põhielement on olnud meie ambitsioonikas digitaliseerimisprogramm,” sõnas Helsingi linnapea Jan Vapaavuori.

Helsingi linna teatel on üks paljudest võtmevaldkondadest tervisehoid, kus andmetel põhinev isikupärastatud lähenemine võiks tulemusi anda. Linn töötab välja tööriista, mille eesmärk on ennetada halba tervist enne selle tekkimist nii kodanike kui ka tervishoiusüsteemi huvides.

“MyData põhimõtete rakendamine on Helsingi digitaliseerimisprogrammi keskne eesmärk. Teeme koostööd Vastuu Grupi ning Espoo, Turu ja Oulu linnadega, et tagada kodanikele parem kontroll nende andmete kasutamise üle.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.