Tuleviku linn

Holland ja ettevõtted panid õlad kokku: Hyperloop võib saada reaalsuseks

Fotod: Hyperloop Development Program.

Hollandi valitsuse ja ettevõtete liit uurib Hyperloopi arendusprogrammi (Hyperloop Development Programme) raames kiire transpordisüsteemi hyperloop’i kasutamise võimalust tihedamates kaubakoridorides.

Kaks Hollandi ministeeriumi, 20 ettevõtet ning teadusorganisatsioonid on sõlminud 30 miljoni euro suuruse partnerluse, et arendada kiirtranspordi hyperloop’i tehnoloogiat.

Kolmeaastase programmi eesmärk on näidata, et transpordimeetod on turvaline, jätkusuutlik ja kaubanduslikult tasuv lahendus transpordiprobleemidele nii Euroopas kui kogu maailmas. 

Selline transpordivõrk võimaldaks tulevikus tarnida Euroopas kaupa vaid mõne tunniga. Ülemaailmse võrgu kasutuselevõtu korral oleks tarneaeg kuni paar päeva.

Lisaks usutakse, et tiheasustusega piirkondades saab tänu süsteemile parandada märkimisväärselt ka õhukvaliteeti. 

“Hyperloop on transpordi valdkonnas tõeline mängumuutja, nagu konteiner eelmise sajandi 60ndatel,” sõnas majandusteadlane ja Amsterdami rakenduskõrgkooli linnalogistika professor Walther Ploos van Amstel.

“Piirkondade konkurentsivõime muutub. Holland kui Euroopa logistika peamine sadam peab sellest nüüd kasu saama,” lisas ta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.