Leedsi ülikool hakkab välja töötama end ise parandavaid linnu

Foto:Robotex.

Suurbritannias asuv Leedsi ülikool on äsja käima lükanud projekti, mille abil loodetakse 2050. aastaks luua töötav “iseparandavate” linnade lahendus. Projekti kohaselt hakkavad linnatänavatel käima robotid, mis identifitseerivad ja diagnoosivad probleeme ning viivad läbi hooldustöid “minimaalse kokkupuutega”.

Teadlased soovivad, et just Leedsist saaks 2035. aastaks maailma esimene täisautonoomselt hooldatav linn.

Ülikool koostöös linnavalitsusega on selleks tarbeks alustanud konkursiga, kuhu oodatakse robootikateadlastelt ja innovaatoritelt sisendeid ja ideid. Lisaks peetakse suve keskel üritust, kus tulevikutehnoloogiaid demonstreeritakse.

Robotite tööpõld oleks üpriski suur ning see hõlmaks endas kõike alates transpordiprobleemidest kuni energiatootmiseni. Tehisintellekt teostaks sõidukitele diagnostikat, parandustöid ning hoiaks sõiduteed auguvabad, kontrollides samaaegselt ka erinevate sõlmpunktide, näiteks sildade seisukordi.

Ambitsioonikad plaanid ei piirdu seal. Leeds soovib roboteid utiliseerida ka hoonete ehitustöödel, veealustel operatsioonidel ning ohtlike jäätmete käsitlemisel. Ühel hetkel soovitakse anda masinatele ka privileeg juhendada teisi roboteid ning hoida enda käes andmeid.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.