Tuleviku linn

Suurbritannias katsetati edukalt lendavat taksot

Ühendkuninriigi idufirma Vertical Aerospace katsetas äsja edukalt elektrilist “lendavat taksot”, mis kasutab vertikaalse õhkutõusu ja maandumise metoodikat ning suudab endaga kaasas kanda kuni 250 kilogrammi raskust.

Seraphi nimeline lennumasin suudab mahutada ühe piloodi ja kaks reisijat ning liikuda kuni 80 kilomeetrit tunnis. Esimene lennukatsetus viidi läbi Llandbedri lennuväljal Walesis. Masina loojate sõnul on õhusreisimine üks suurimaid kliimamuutuste süüdlasi ning seetõttu nad tahavadki lennunduse süsinikheitmetest vabaks teha.

Üllatusena võeti lendava takso arendamisel appi aga Vormel 1-st pärinev tehnoloogia. Vertical Aerospace omandas F1 konsulteerimisfirma MGI, kellega koos masinaid välja arendama hakatakse. Firmal on kogemusi nii Williamsi, McLareni, Tyrelli kui ka Lotuse võistlusautode väljaehitamisel.

Seraph kasutab unikaalset disaini, mis lubab lennumasin vastavalt vajadusele muuta nii suuremaks kui ka väiksemaks. Maandumisvarustust saab korrigeerida eri pinnaste jaoks, sealhulgas ka vette maandumiseks. Firma on juba alustanud sertifeerimisprotsessi oma järgmisele mudelile, mida avaldatakse järgmisel aastal.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses