Tuleviku linn

Tallinn kerkis taaskord Euroopa tulevikulinnade esikümnesse

Tallinn on välisinvestoritele atraktiivne koht.Foto: Wirestock Creators/Shutterstock

Maineka ajakirja Financial Times lisaväljaanne fDi Magazine paigutas Tallinna esikümnesse keskmise suurusega linnade pingereas, mis hindab linnade atraktiivsust välisinvestoritele.

Tallinn tuli fDi Magazine’i edetabelis seitsmendale kohale. Välisinvesteeringutele kõige atraktiivsema tulevikulinna tiitli pälvis Zürich ning esikolmikusse mahtusid veel Vilnius ja Wroclaw. Neljandale, viiendale ja kuuendale kohale paigutati Edinburgh, Poznan ja Bristol ning Tallinnale järgnevad Bratislava, Utrecht ja Belfast.

Välisinvestoritele suunatud fDi Magazine’i pingerida ilmub iga kahe aasta tagant. Edetabel keskendub tulevikulinnadele, mis on saanud välisinvestoritele atraktiivseks sihtkohaks. Linnade atraktiivsuse mõõtmiseks kasutatakse enam kui 90 statistilist indikaatorit, sealhulgas inimkapital, infrastruktuur, kulutõhusus ja majanduskasvu potentsiaal.

Tallinn tõusis seitsmendale kohale keskmise suurusega linnade kategoorias. Sellesse valimisse kuuluvad linnad, mille linnapiirkonna elanikkond ületab 200 000 piiri ja mille populatsioon koos all-linnadega kerkib üle 750 000 tuhande, või mille linnapiirkonna elanikkond küündib üle 350 000. Tallinn on keskmise suurusega linnade arvestuses erinevates kategooriates esikümnesse pääsenud alates 2012. aastast, kuid tänavune paigutus on Eesti pealinna seni parim tulemus. Võrreldes 2020/2021 pingereaga parandas Tallinn oma asetust edetabelis ühe koha võrra.

Lisaks seitsmendale kohale üldedetabelis tõusis Tallinn teisele kohale inimkapitali ja elustiili alamkategoorias, kus hinnati linlaste haridustaset ja oskustebaasi. Tallinn tuli ka neljandale kohale ärisõbralikkuse ja investeerimiskeskkonna alamkategoorias.

fDI Magazine’i edetabelid on võimalik alla laadida siit.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.