Tuleviku linn

Toyota ja NTT rajavad Jaapanisse nutilinna musternäidist

Foto:Toyota.

Jaapani autotööstur Toyota ning telekomifirma NTT moodustavad peatselt ühise ettevõtmise, mille käigus hakatakse arendama targa linna platvormi nii Jaapani kui ka teiste maailma linnade jaoks, vahendab JapanTimes.

Projekti vedavaks mõtteks on aina enam suurenev vajadus kasutada ettevõtete vajadusi linnaruumis nutikamalt ja säästlikumalt ära. Esimene prototüüplinn ehitatakse Fuji mäe jalamile ning saab nimeks Wowen City.

Linnaelanikud ning teadlased hakkavad seal katsetama ning arendama autonoomsete sõidukite tehnoloogiaid, robootikat, isikumobiilsust, targa kodu lahendusi ning tehisintellekti.

Linn “istub” täielikult andmevahetusplatvormil, mis hõlmab endas informatsiooni mobiilsusest, majutusest, äridest, taristust ning avalikest teenustest. Süsteem ühendatakse ka teiste tarkade linnadega, leidmaks pidevalt paremaid mooduseid elukvaliteedi tõstmiseks.

NTT teeb juba koostööd Fukuoka, Sapporo, Yokohama ning Chiba prefektuuridega, et targa linna teenuste integreerimisele vundamenti laduda. Välisriikidest on läbirääkimised käimas näiteks Las Vegasega.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.