Tuleviku linn

Üks, mis selge – suurlinnad vajavad aina enam tarku lahendusi, et suudaksime kliimasoojenemisega võidelda

London on üks suurlinnu, mis on loonud eriti madala süsinikuheitmede tsoonid. Ikka selleks, et vähendada süsinikdioksiidi eraldumist.Foto: Shutterstock

Linnad üle maailma hõlamavad endas üle poole planeedi elanikkonnast ja vastutavad enam kui 70% ülemaailmse süsinikuheite eest. Enamikul riikidel, sealhulgas USA-l, on eesmärk vähendada süsinikuheitmeid 2050. Aastaks märkimisväärset. Neto nullini jõudmiseks kasutavad linnad üle kogu maailma erinevaid dekarboniseerimisstrateegiaid.

ABI Research andmetel on nutikate linnade tehnoloogiad süsinikdioksiidiheite vähendamiseks ja neto nulli jõudmiseks kriitilise tähtsusega. Üks üha populaarsemaid targa linna strateegiaid on mikromobiilsus – elektriliste tõukerataste ja jalgrataste kasutamine koos nutikate tänavavalgustitega energiakulude vähendamiseks ja mikrovõrkude kasutamine elektrivõrgu stabiilsuse parandamiseks, pakkudes samal ajal puhast energiat.

“Tehnoloogiad võivad tõhustada süsinikuheitmete vähendamist parema energiakasutuse, projektide planeerimise, prognoositava hoolduse, keskkonnasõbralikumate liikumisvõimaluste ja parema andmehalduse kaudu,” ütles Dominique Bonte, ABI Researchi lõppturgude asepresident.

London ja Tengah kasutavad suurepäraseid nutikaid tehnoloogiaid

Hiljutine ülimadala heitkogusega tsooni laiendamine Londonis on näide linnast, mis kasutab süsinikdioksiidi vähendamiseks tehnoloogiaid. ULEZ kasutab uute eeskirjade mõju hindamiseks erinevaid tehnoloogiaid, nagu automaatsed numbrimärgilugejad, CCTV-kaamerad ja keskkonnaandurid.

Singapuri linn Tengah kasutab süsinikdioksiidi vähendamiseks samuti erinevaid tehnoloogiaid, sealhulgas tsentraliseeritud jahutussüsteemi, nutikaid tänavavalgusteid, nutikat jäätmete sorteerimist, mobiilirakendust kodanike nutikate arvestite jaoks ja toimivat ja kiiret ühistransporti autovaba kesklinnaga.

“Linnadel on suurepärane võimalus mõjutada seda, kuidas me saavutame null-eesmärgid, kuna nad suudavad oma teenuseid reguleerida ja mõjutada. Valides nutikamad ja vastupidavamad lahendused, suudavad nad saavutada ja säilitada oma dekarboniseerimise eesmärgid, et suurendada nii oma linna kodanike tervist kui mõjutades seeläbi ka laiemat kogukonda,” ütles Bonte.

Need strateegiad mõjutavad otseselt energiatarbimist ning julgustavad ja võimaldavad kodanikel teha paremaid valikuid, et aidata linnadel süsinikuheitmeid vähendada, vältides lõpuks planeedi soojenemist rohkem kui 3,78 kraadi celsiust võrra võrreldes tööstusajastu eelse tasemega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.