Tuleviku linn

USA osariigis makstakse inimestele süsinikuvaba sõidustiili eest rahalisi boonuseid

Foto: Scanpix/AFP/Scott Olson.

USAs, Washingtoni osariigis käivitati keskkonnasäässtliku eesmärgiga programm, mis tasustab inimesi süsinikuvaba käitumise eest, vahendab Businessinsider.

Washington Business Alliance’i ja sõidujagamisrakenduse loonud ettevõte Hytch soovivad projektiga koostöös vähendada ummikuid ning transpordist tekkinud süsinikheiteid. Möödunud aastal alustanud Hytch tasustab inimesi madalate süsinikheidete eest.

Kasutajad saavad oma sõidud rakenduses kirja panna, boonuseid saab just ühiste sõitude eest, mis vähendavad korraga liikluses olevaid sõidukeid ning seeläbi ka CO2 hulka. Hytchi andmetel on Nashville’i piirkonnas märgitud üles ja tasustatud juba üle 5,8 miljoni sõidetud miili.

Rakenduse kasutajad näevad oma tegevuse pealt “päästetud puid” ja saavad sõitude jagamise ning ühistranspordi kasutamise eest rahalisi autasusid.

“Meie eesmärk Hytchis on teha kõikide jagatud sõitude miil Ameerikas süsinikuvabaks miiliks,” ütles Hytchi kaasasutaja ja tegevjuht Mark Cleveland. “Me saame sõita koos ja teha seda nutikalt.”

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.