Tuleviku linn

Uued tuuled taksonduses: Las Vegases saab Uberi kaudu tellida endale täisautonoomse takso

Las Vegasest saab esimene linn, kus Uber koostöös Motionaliga toob tänavatele täisautonoomsed robottaksod.Foto: Shutterstock

USA autonoomsete sõidukite ettevõte Motional, kes teeb koostööd ka meie turul tuntud Hyundaiga, ja taksorakendus Uber on teatanud, et Motionali uued täiselektrilised IONIQ 5 robottaksod on valitud turgudel saadaval UberX-is ja Uber Comfort Electricus, vahendab Movemnt. See lähenemine aitab kaasa Uberi 2030. aasta heitmevabade eesmärkide saavutamisele.

Motional ja Uber on Las Vegases käivitanud avaliku robottaksoteenuse. Uberi kliendid saavad nüüd Motionali täiselektrilise Hyundai IONIQ 5l robottaksoga autonoomset sõitu kasutada. Motional ja Uber jätkavad selle lahenduse arendamist, et panna alus täielikult juhivabale kommertsteenusele, eesmärgiga tuua juhita teenus avalikkusele 2023. aastal, öeldakse ettevõtte pressiteates.

“Motionalist saab esimene autonoomsetele sõidukitele keskenduv ettevõte, mis korraldab Uberi võrgus avalike reisijate jaoks täielikult elektrilisi autonoomseid sõite,” ütles Motionali kaubanduse asepresident Akshay Jaising. „See annab tunnistust meie tehnoloogiast ja Uberiga koostöö võimsusest, et suudame nii lühikese ajaga kontseptsioonist tarbijani jõuda. Las Vegas on esimene paljudest linnadest, kus Motionali autod saavad igapäevaseks sõiduvahendiks Uberi klientidele, kes otsivad turvalist ja mugavat sõitu.

Ettevõte on öelnud, et see teenus on esimene Motionali ja Uberi 10-aastase partnerluses, mille käigus rakendatakse Motionali 4. taseme autonoomsed sõidukid USA suuremates linnades Uberi teenusesse.

“Motional on tõestanud end tööstusharu liidrina, liikudes pidevalt ja turvaliselt juhita tuleviku suunas,” ütles Uberi autonoomse mobiilsuse ja kohaletoimetamise globaalne juht Noah Zych. “Meil on hea meel astuda Las Vegases järgmine samm ja ootame autonoomsete tehnoloogiate integreerimise jätkamist Uberi võrku, et oma äri kasvatada, pakkudes klientidele täiendavaid usaldusväärseid, taskukohaseid ja lihtsaid transpordi- ja tarnevõimalusi.”

Teenus käivitatakse esmakordselt Las Vegases, enne kui see laieneb edasi Los Angelesse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.