Tuleviku linn

Uuring: elektritõukeratastest saab oluline lahendus Singapuri transpordivõrgu arendamisel

Singapuri teadusuuringute ja tehnoloogia liidu tulevase linnaliikluse teadlased leidsid uuringus, et e-tõukeratas on hea lahendus transiiditeenuste täiendamiseks, pakkudes transpordilahendust lühikese vahemaa läbimiseks, kirjutab SmartCitiesWorld.

Teadlased leidsid, et e-tõukerattad on tähtis variant linna transpordivõrgustiku edendamisel, et inimesed saaksid liikuda hõlpsalt kohtadesse, kuhu teiste transpordivahenditega ei pääse.

Uuringu eesmärk oli heita valgust e-tõukerataste kui mikromobiilsuse teenuste kasvavale kasutusele ja vajadusele Singapuris.

Tulemused on mõeldud linnaplaneerijate, liiklusreguleerijate ning poliitikute teavitamiseks – kuidas saaksid nad teenust rakendada ja eri piirkondades reguleerida.

Mikromobiilsuse teenus

“Meie uuring toob välja ühistranspordi puudused lühikeste vahemaade läbimisel Singapuri kesklinnas. E-tõukerattad saaksid pakkuda inimestele mugavat mikromobiilsuse teenust,” ütles uuringu juht Zhejing Cao.

“E-tõukerataste ühiskasutus uue mikromobiilsuse vormina parandab linna transpordisüsteemi üldist tõhusust,” nentis uuringu kaasautor Xiaohu Zhang.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.