Tuleviku linn

Veerand Ülemiste linnakusse kerkivatest nutikatest elamutest on juba täna broneeritud

Tallinn 08.05.2019 Lurichi maja nurgakivi.Foto: Scanpix/PM/Sander Ilvest.

Veerand Ülemiste City’sse kerkivatest üürikodudest on ette broneeritud juba aasta enne hoone valmimist, teatas arendaja Mainor Ülemiste eilsel Lurichi maja sarikapeol.

Ülemiste City ärilinnakusse, kus hetkel tegutseb üle 400 ettevõtte, toob Lurichi maja valmimine esimesed püsielanikud. “Tipptalenti ei meelita enam ammu üksnes rahaga, tema valib järgmise töö kogu elukvaliteedi järgi, mis töökohaga kaasas käib,” selgitas Margus Nõlvak, Mainor Ülemiste juhatuse esimees.

“Rahvusvahelisel tööturul tegutsev talent ootab eest head töökeskkonda ja mugavat sisseelamist, sealhulgas lihtsalt leitavat kvaliteetset kodu. Mugavate üürikorteritega aitab Ülemiste City enda ettevõtteil talentide nimel konkureerida.”

Nutikad hooned, päriselt

Kõik majad saavad ka mõnevõrra nutikaks. Ei, voodikatet äpist voodile peale sõidutada ei saa, kuid iga korteri sisekliimat on võimalik reguleerida. Samuti on Ülemiste City’l võimalik kaugelt näha elamu kasutusandmeid ja jooksvat tarbimisinfot, et maja efektiivsemaks ja mugavamaks muuta.

Ära märkimist väärib ka nutikas läbipääsusüsteem. Ülemiste City kortermajades olevad liftid teavad, kui külaline saabub, oodates neid juba alumisel korrusel. Lifti astudes teab lift juba ka seda, kuhu külaline soovib liikuda.

“Kuna meil hakkavad ka olema lühiajalised üürikorterid, mida on võimalik näiteks lennujaamas maandudes broneerida, siis maja peab toimima 24/7, kuid hotellilikku registratuuri meil sinna ei tule. Seega lahendame selle automaatse läbipääsusüsteemiga, kus külalistel on tagatud ligipääs eraldi koodidega,” kirjeldas Ülemiste elamulinnaku juht Julius Stokas.

Kokku tuleb majja 81 korterit, enamus nendest 1-2-toalised, lisaks mõned 3-toalised korterid ning viimastel korrustel asuvad 2 lofti ehk läbi kahe korruse korterid, millest üks on lausa 5-toaline.

“Kuna oleme korterite sisustamisel lähtunud põhimõttest, et need saavad olema ikkagi kodud, siis oleme püüdnud seda ka sisekujunduses võimalikult palju arvestada. Kodud on täielikult möbleeritud ehk tulevast Ülemiste City elanikku hakkavad seal ootama korralik köök koos vajaliku tehnikaga, sisseehitatud garderoobid, rääkimata vooditest, TV’st ja diivanitest,” sõnas Stokas.

Üüri päevadeks või aastateks

Lurichi maja hakkab koosnema kahest tornist: 13-korruselisest üürikodudega osast ja 8-korruselisest bürootornist. 81 moodsat kodu saavad olema täielikult sisustatud ning maja täisautomaatne, pooled korteritest on mõeldud pikaajalisteks üürikodudeks.

Üürikodud on Nõlvaku kinnitusel siiski vaid osa mugavusteenusest, mida Ülemiste City ärilinnaku ettevõtteile pakub. “Meie eesmärk on, et pühapäeval Tallinnas maandunud talent saaks hiljemalt teisipäeval tööle hakata,” rõhutas Nõlvak.

“Eesti Rahvusvahelises majas saab talent ühe päevaga korda kõik paberid, mis erinevaid asutusi pidi käies võtaks muidu kuu-kaks. Laps saab esimesest päevast koha meie rahvusvahelises lasteaias. Meie elanik ei pea tundma puudust Wolt’ist, Bolt’ist ega Uberist, ega sisse kolides tegelema ka voltide ja poltidega, teda ootab valmis elukeskkond.”

“Meie näeme, et pikaajalise üürikorteri puhul on peamiseks sihtgrupiks välisspetsialist, kes juba töötab Ülemiste Citys või mujal Tallinnas. Tänaseks päevaks on siin üle 1000 välisspetsialisti ning miks mitte elada enda töökoha lähedal – see ju annab igas päevas arvestatava ajalise võidu,” selgitas Stokas.

Ta lisas, et kindlasti on oluline sihtgrupp ka ettevõtted, kes otsivad enda töötajatele kortereid, olgu selleks mõni siin alaliselt töötav välisspetsialist või on tegemist külaliskorteriga, kus saavad paariks päevaks maanduda mõnest teisest riigist külla tulnud kolleegid. Ka lühiajalise üüri puhul nähakse, et samad sihtgrupid on väga olulised, kuid lisaks on oluline meeles pidada ka lennujaama lähedust ning neid inimesi, kes soovivad lihtsalt Tallinna või Eestit külastada.

Lisaks korteritele ligi pääsemisele on ka broneerimine on muudetud lihtsaks. Ülemiste kodudsaavad olema saadaval nii Booking.com’is kui ka Expedias, aga ka Ülemiste enda spetsiaalselt loodaval kodulehel.

Ülemiste Citys töötab hetkel 10 000 inimest, neist umbes poolteist tuhat välismaised töötajad. “Viie-kuue aasta pärast on see number kahekordistumas ning kõigi plaanide kohaselt võiks Ülemiste City olla koduks juba enam kui tuhandele inimesele,” märkis Nõlvak. “Siinne elukeskkond pakub kõike eluks vajalikku. Uus Ülemiste Tervisemaja pakub perearstiteenusest geeniuuringute ja ilukirurgiani, peagi avame hariduskompleksi eesti- ja ingliskeelse kooli ja lasteaiaga.”

Korterid valmivad 2020. aasta kevadel ning esimesed elanikud kolivad sisse 2020. aasta suve alguses.

Selles rubriigis räägime, tarkade ehk nutilinnade arengutest, tuleviku teenustest, transpordist ja arhitektuurist ning kõigest, mis puudutab tuleviku linnade elanikke ja selle keskkonna kasutajaid.

Rubriigi sisu loob ja kureerib Ülemiste City arendaja Mainor Ülemiste.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.