Tuleviku linn

Võimas saavutus: Muski tunnel Las Vegases on kohe-kohe valmis

Tesla Model 3 ratas. Foto: Steve Jürvetson/Flickr/CC

Ameerika ärimehe, leiutaja ja visionääri Elon Muski ettevõte The Boring Company on peaaegu valmis saanud esimese isejuhtivatele autodele mõeldud tunneli Las Vegases.

Tunneli rajamine koos isejuhtivate elektriliste autodega tähistab viimast verstaposti Muski rohelise linnatranspordi unistuses. 

The Boring Company ehitas esimese testtunneli aastal 2018 oma peakorteri lähedale Hawthrone’i Californias. Vaid aasta hiljem allkirjastati leping sarnase tunneli ehitamiseks Las Vegasesse. Valmis süsteem kihutab reisijad isejuhtivates Tesla autodes mistahes kahe koha vahel Las Vegases vaid minutitega. Süsteem antakse avalikkusele kasutada 2021. aasta jaanuarist. 

Tunnel isejuhtivate autodega on paika pandud nii, et see ühendaks kõik põhilised turistidele huvipakkuvad kohad linna peatänaval, aga ka kaks McCarrani rahvusvahelise lennujaama terminali kesklinnaga. 

Muski esialgne plaan oli rakendada sama lahendust Los Angelases, et lahendada linna liiklusummikute probleemi. Ehkki see plaan jäi aktivistide vastuseisu tõttu realiseerimata, on see ettevõttel eesmärgina siiani sihikul.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.