Võitlused kuumalainete ja üleujutustega: Malmö nimetati kliimakatastroofide vastupanuvõime keskuseks

Foto: Shutterstock

Malmö on kõige värskem Euroopa linn, mille ÜRO katastroofiriski vähendamise büroo (UNDRR) ja tema partnerid on nimetanud vastupanuvõime keskuseks ennetavate jõupingutuste eest kliimaga seotud ohtudeks valmistumisel ja nende leevendamisel.

Rannikulinn ühineb koos Helsingborgiga samasse nimistusse koos Barcelona, ​​Manchesteri ja Milanoga.

Võitlus katastroofidega

UNDRR on ÜRO süsteemi keskmes, et vähendada riske, koordineerida riskide vähendamise tegevusi vastupidavama tuleviku suunas ja kaitsta säästva arengu eesmärkide saavutamisel saavutatud edu. UNDRRi kuulub MCR2030 sekretariaat, millel on 11 peamist partnerit, kes hindavad ja valivaid linnasid, kes katastroofide vastu võitlevad.

Malmö, mis on kannatanud pärast 2014. aastat mitmete hoovihmadest tingitud üleujutuste käes, lõpetas hiljuti spetsiaalse rannakaitseanalüüsi ning uus rannikukaitsestrateegia loodetakse valmis saada järgmisel aastal. Linn on astunud samme ka linnale kuuluvate hoonete energiatarbimise vähendamiseks 30 protsendi võrra ja valiti eelmisel aastal riigi kõige keskkonnasõbralikumaks omavalitsuseks.

“Malmö kui rannikulinn seisab juba täna  silmitsi merevee taseme tõusu, tormide, hoovihmade ja kuumalainetega,” ütles Malmö linnapea Katrin Stjernfeldt Jammeh.

„Malmö ei leppinud olukorraga, vaid võttis vastu otsuse leida lahendused, kuidas olukorda parandada. Malmö on rõõmus, et saab olla osa MCR2030-st,mis annab piirkonnas vastupanuvõimet suurendava tegevuse ühendava rolli.

Malmö kuulutas auväärse tiitli välja, kui võõrustas ICLEI maailmakongressi 2021–2022: Malmös toimunud tippkohtumine, mille teemaks oli “Vastupidavate  ja tervete linnade strateegiad”. Vastupanuvõime keskuste põhifunktsiooniks on koostöövõimaluste leidmine teiste linnadega üle maailma.

“Linnad ja linnapiirkonnad üle maailma seisavad silmitsi katastroofide suurenemisega, nagu näitas hiljutine katastroofiriski globaalne hindamisaruanne,” ütles Mami Mizutori, ÜRO katastroofiriski vähendamise peasekretäri eriesindaja ja UNDRRi juht.

“Malmö, esimene omavalitsus Rootsis, kes allkirjastas ÜRO Agenda 2030, on näide sellest, kuidas ennetav juhtimine ja katastroofiriski vähendamise strateegiad võivad aidata lõpetada hävitamise spiraali, mis tekib siis, kui me katastroofiriski alahindame,” lisas Mizutori.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.