Turvaline tehnika

Eesti päästjad hakkasid tööd tegema “pommikindlate” CATi nutitelefonidega

Kui seni on päästjad pidanud leppima algeliste nuputelefonidega, siis nüüd on päästekomandode vanemad varustatud äärmiselt töökindlate CATi nutitelefonidega. Need pole siiski need telefonimudelid, mis on varustatud termokaameratega.

Päästekomandode vanemate varustusse hakkasid möödunud aastal lisanduma CAT S30 nutitelefonid, mida oli möödunud aasta lõpuks välja jagatud 40 tükki. Selle aasta jooksul peaks telefone päästeameti käsutusse jõudma veel 53 tükki.

“Need telefonid said välja valitud seetõttu, et need on vee-, tolmu- ja kukkumiskindlad telefonid ehk sobivad hästi kokku selle keskkonnaga, millega päästjad kokku puutuvad,” ütles päästeameti haldusosakonna juhataja Janar Kärner.

CAT pakub oma tootevalikus ka telefoni, mis on varustatud termokaameraga, mis tunduks justkui ideaalselt sobivat päästjatele. Siiski, seda mudelit päästjad oma valdusesse ei saanud ning selles on peamiselt süüdi hind.

“Tegemist ei ole termokaameraga variandiga, sest termokaameraga telefonid on üle poole kallimad ja meie rahalised võimalused ei võimaldanud neid soetada,” ütles Kärner. “Päästetöödel kasutatavad termokaamerad, mis kannatavad lisaks ka kuuma keskkonda, on kõikidel pääste põhiautodel olemas.”

Telefonid hangiti puhtalt praktilistel kaalutlustel

Päästjatel olid ka varem telefonid, kuid tegu oli nuputelefonidega, millega pilte teha ei saanud ning just piltide jäädvustamise vajadus tingis nutitelefonide soetamise.

“Vajaduse tingis olukord, kus Päästeameti-sisese töökorralduse tõttu lõpetati ära menetlejate ööpäevaringne valve, mis tähendas et päästemeeskonnad peavad sündmuskohal ise olukorra ära fikseerima ja olime valiku ees, kas soetada päästemeeskondadele fotoaparaadid või soetada kaks-ühes lahendus ehk nutitelefon. Otsustasime viimase kasuks,” selgitas Kärner.

Telefonidel on mitmeid rolle

Päästjad saavad telefone kasutada mitmete toimingute jaoks, kuid tähtsaim neist on siiski helistamine. Selle kõrval ka fotode tegemine.

“Uutel telefonidel on 5-megapiksline põhikaamera, autofookus, LED-välk, mis on meile igapäevatööks piisav. Internet ja erinevad rakendused, nt Google Maps, annavad telefonile veel palju multifunktsionaalsust juurde,” ütles Kärner.

Kõikides telefonides töötab ka 3G internet, mis lubab päästetööde juhtidel koguda internetist rohkem informatsiooni, leida kontakte ning kasutada GPSi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.