Veebimajutuse blogi

Ennustus: aasta lõpuks on turvaolukord veebis palju parem – ja samas ka palju hullem

Turvalisussertifikaate välja andvate organisatsioonide ühendus CA Security Council pani kokku ennustuse 2019. aastaks, mis meid ees ootab – on nii häid kui halbu uudiseid.

Kõigepealt head uudised – CA Security Council ennustab, et 2019. aasta lõpuks on ligi 90 protsenti veebiliiklusest turvaliselt üle krüpteeritud linkide ehk SSL/TLS kaitsega. Laiemalt on tuntud see ka kui ühendus üle HTTPS-i.

Selle taga on kaks liikumapanevat jõudu: ühelt poolt tasuta turvasertifikaadid, mida saab iga veebiomanik lisakulutusi tegemata paigaldada ning teiselt poolt brauserite aina karmimad hoiatused turvalise ühenduseta veebidesse sattudes.

Praegu on turvalise ühendusega 77% veebisaitidest.

Halbu uudiseid ka. Nimelt kasvab õngitsus- ja väljapetuskeemide hulk alanud aastal oluliselt ja nende äratundmine muutub aina keeruliemaks, kuna ka pahalased kasutavad turvalist HTTPS-ühendust. 2019. aastal tuleb eriti tähelepanelikult jälgida, kuhu oma krediitkaardiandmeid ja paroole sisestada ning vajadusel kasutada ka vastavaid tõrjevahendeid õngitsuslehekülgede avastamiseks.

Kui nädala jooksul avastatud uute õngitsuslehtede arv oli 2018. aasta alguses veel ligi 600 000, siis nüüdseks on see jõudnud miljonini ning kasvab kiirelt. CA Security Council toob välja, et näiteks USA 20 suurima jaemüüja veebilehtedest on praeguseks ligi 12 000 väga sarnast õngitsuslehte loodud, et usaldusväärse brändi kaudu andmeid ja paroole välja petta.

Vaata lähemalt ennustust siit.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.