Mis vahe on Microsofti Office 2016 ja Office 365 kontoripakettidel?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kontoritarkvara on aastakümneid olnud kasutusel lihtsal põhimõttel: lähed poodi (või uuemal ajal e-poodi), ostad toote ja kasutad, kuni tuleb välja uus versioon. Siis võid ka edasi kasutada, aga tavaliselt on uus versioon nii vinge, et uuendatakse (jälle ühekordse suurema väljaminekuga) selle peale ja kasutatakse seda edasi. Kuid mis asi on Office 365, mis, nagu nimigi ütleb, võib kasutusel olla 365 päeva aastas ja nii piiramatult?

Tegelikult on kõik sama lihtne kui arvuti ostmine

Office 2016 on nagu arvuti „tavaline“ ostmine: lähed poodi, käid kogu raha lauale ja saad endale uue arvuti, mis võetakse näiteks firmas põhivarana arvele kolmeks aastaks. Kui kolm aastat on läbi, võib nii kaua masinat edasi kasutada, kui ise tahad: kuni selle aeglus ja vananemine-kulumine enam tööd teha ei lase. Võib muidugi sama tootja uue mudeli välja tulles osta ka kohe uuema arvuti, käia kogu raha jälle lauale ja hakata kasutama nii, nagu see seade tehasest välja tuli. Kui leitakse mõni tootmisdefekt, võidakse muidugi masin tagasi kutsuda ja plahvatav aku või katkine emaplaat tasuta välja vahetada. Office 2016-ga on täpselt samamoodi. Ainult et juriidiliselt ostetakse korraga välja tarkvara eluaegne kasutuslitsents.

Office 365 on aga nagu arvuti rentimine. Selliseid firmasid tekkis juba möödunud sajandi lõpul, mis ettevõtetele pakkusid renditeenust: telli uus arvutipark, aga maksa selle eest iga kuu kindlat kuumaksu ja niipea, kui vajadus tekib, vahetatakse sellesama püsimakse eest vana arvuti uuema vastu. Nii uuendataksegi jooksvalt kogu aeg tehnikat, suuri väljaminekuid pole, on vaid raamatupidamislikult selge igakuine kuutasu ja uuemad arvutid.

Tarkvaraga on samamoodi. Ja mis veel parem – igakuise kuumaksu eest vahetatakse tarkvara välja just siis, kui tuleb uusim versioon ja tehakse ka jooksvalt täiendusi. Pole enam Office 2016, Office 2018 või Office 2020 ootamist, et mõni uus vajalik omadus lisanduks. On kogu aeg ja alati on olemas Office 365 uusim versioon või kui tuua analoogia arvutipargiga, siis alati on laual uusimad arvutid, n-ö Arvuti 365.

Millal uuendatakse?

Office 2016 saab turvauuendusi iga kuu teisel teisipäeval, nii nagu ka Office 365. Kuid lisaks saab Office 365 täiendavaid uuendusi ka kaks korda aastas. Need on olulised värskendused, mis lisavad uusi omadusi, täiendavad koodi ja parandavad kasutusmugavust.

Palju see maksab?

Office 2016 Home & Business PKC (Product Key Card ehk ei sisalda meediat) ühele arvutile maksab näiteks ca 235 eurot, MS Office 2016 PRO ESD aga ligi 460 eurot. See on ühekordne suurem väljaminek ja edaspidi võib seda kontoritarkvara kasutada kasvõi aastani 2050.

Office 365 odavaima kuutasuga pakett Business Essentials maksab Veebimajutuses ilma käibemaksuta 5,10 eurot kuus, sisaldades veebipõhiseid Office´i programme ja 1 TB varundust pilveteenuses, 10,70 eurot kuus kasutaja kohta maksev Business on aga täisvõimalustega kontoripakett nii pilves asuvate kui allalaetavate programmidega, mida võib paigaldada kuni viide erinevasse seadmesse. Kui aga soovid lisaks ka grupitöö ja e-posti täisteenust koos Outlooki meiliserveri ja 50 GB postkastimahuga, kalendri ja grupitöö vahenditega, siis sobib selleks Business Premium pakett 12,70 euroga kuus kasutaja kohta.

Vaata Office 365 äritarkvara ja pilvekontori kohta lähemalt siit.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutuse blogis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.