Kuidas saab ChatGPT aidata sind kodulehe loomisel?

Kodulehe loomisse tuleb panustada aega ja vaeva. Esmalt on tarvis välja mõelda selle ülesehitus, genereerida sisu ning teha see kõik kasutaja jaoks intuitiivseks ja loogiliseks.

Teksti ja muu sisu tootmine võib mõne jaoks olla parajalt tüütu tegevus, kuid õnneks on tänapäeval olemas efektiivsed abivahendid. Nimelt saab appi võtta viimasel ajal ülimalt palju kuulsust kogunud ChatGPT juturoboti.

Mis on ChatGPT?

ChatGPT on tehisintellekti abil toimiv keelemudel, mis etteantud kirjelduse või märksõnade põhjal võimaldab luua loogilise ja kõigile mõistetava teksti. Selleks kasutatakse OpenAI poolt loodud GPT ehk Generative Pre-trained Transformer mudelit.

Esmakordselt tutvustati ChatGPT juturobotit alles hiljaaegu, 2022. aasta novembris. Sealtmaalt on ChatGPT kogunud palju populaarsust ja paistnud silma kiire arengu poolest. See on aidanud platvormi tulemused muuta veelgi paremaks.

Sisu ja kirjelduste loomine

ChatGPT võimaldab lahendada mitmesuguseid keelelisi ülesandeid ning just kodulehe loomisel võib sellest suur abi olla.

Oletame, et plaanis on luua koduleht elektroonikavidinate remonditeenuse pakkumiseks. Juturobotile on võimalik anda ülesanne pakkuda välja kodulehe jaoks sobilik struktuur ning luua sinna juurde ka sisukirjeldus. Pärast tuleb aga kindlasti kogu sisu üle vaadata, kuna ChatGPT genereeritud jutt võib olla ebaloogiline või kummaline.

Juturobotist on abi ka kodulehe jaoks oluliste kirjelduste loomisel. Nende hulka kuuluvad näiteks metaandmete kirjeldused, otsisõnad ja muu taoline, mis on SEO puhul väga oluline.

Keelemudelit on asjakohane kasutada ka juba valmis kodulehtede puhul. Näiteks kui on tarvis luua uusi alamlehti või olemasolevat sisuteksti täiendada ja parandada. Samuti saab seda kasutada oma ettevõtte või kodulehe reklaamitekstide koostamiseks ja sotsiaalmeedia postituste loomiseks.

Kasutatav ka keerulisemate ülesannete puhul

Kodulehe loomisel on kõige aluseks lähtekoodi kasutamine mõnes programmeerimiskeeles. Tänapäevased lahendused ei eelda otseselt selle süvitsi tundmist, kuid sellest võib mingi kindla ülesande juures suur abi olla.

Kui aga koodi kirjutamine pole sinu teema, siis tasub ChatGPT juturobotilt abi küsida. Lihtsamate koodijuppide kirjutamisel võib see osutuda kasulikuks abimeheks ning alati on võimalik lahendust kas ise või lasta mõnel pädeval sõbral testida.

Seega tasub kodulehe loomisel ChatGPT igal juhul appi võtta, kuid parima tulemuseni jõudmiseks on mõistlik välja pakutud tekst ja kirjeldused ise üle vaadata, et nende sisu oleks loogiline ning kõlaks ka loomulikuna.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.