Kuidas WordPressi kodulehe jaoks õiged pistikprogrammid valida?

WordPress on üks populaarsemaid sisuhaldustarkvarasid, mida kodulehtede loomiseks kasutatakse. Viimaste mugavaks ja kiiremaks haldamiseks saab kasutada pistikprogramme, mille valik WordPressi keskkonnas on ülimalt suur. Kuidas nende seast just need õiged leida?

Alustada tasuks sellest, et paika panna, millist pistikprogrammi ehk pluginat loodaval veebilehel vaja võiks minna. Mõistlik on alustada pigem väiksemast hulgast – liiga palju pistikprogramme korraga võib põhjustada lehe aeglast laadimist.

Vaadata tasuks neid, mis aitavad turvalisust tõsta ja hoida, SEO ehk kodulehe optimeerimist otsingumootori jaoks parandada ning kodulehe jõudlust hoida ja kasutuskogemust parandada.

Mille järgi valida?

Eelistada tasub neid pluginaid, mis on teiste kasutajate seas populaarsed ning millel on kõrgem reiting. Viimast määratakse viie palli skaalal ning üldjuhul kehtib reegel, et mida kõrgem skoor, seda kvaliteetsem pistikprogramm.

Alati tasub aga lugeda kasutajate poolt antud tagasisidet, mille kaudu on võimalik rohkem teada saada plugina headest omadustest ning võimalikest vigadest. Jälgida tasub ka allalaadimiste arvu, mis populaarsusega kokku käib ning aitab paremad programmid välja sõeluda.

Oluline faktor valiku juures on ka uuenduste tegemise tihedus. See aitab minimeerida turvariske ning kindel olla, et kõik turvaaugud saavad kiirelt lapitud. Samuti aitab regulaarne uuendamine parandada kasutuskogemust.

Enne programmi kasutuselevõtmist tasub üle vaadata ka uue versiooni muudatuste info (changelog), mis annab rakenduse kohta rohkem ja täpsemat infot.

Veendu pistikprogrammi turvalisuses

Kui tahad kindel olla, et valitud pistikprogrammid oleksid võimalikult turvalised, pakub lahendust WPScan WordPressi pistikprogrammide andmebaas. Sealt leiad suurema osa pakutavaid pluginaid ning nendega seotud turvariske. Andmebaas võimaldab otsida nimede järgi ning näitab aktiivseid turvaauke ja nende avalikustamise kuupäevi.

Pistikprogrammide turvalisusele aitavad kaasa ka usaldusväärsed kanalid, mille kaudu neid hankida. WordPress ise pakub väga suurt valikut, mille seast peaks leidma veebilehe tarvis kõik vajaliku. Üheks alternatiiviks on pluginaid otsida spetsiaalsete veebilehtede kaudu, kuhu arendajad neid üles laadivad ning mille usaldusväärsus on samuti üle kontrollitud. Üheks selliseks keskkonnaks on näiteks CodeCanyon.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.