Kui plaanid kommertsärisse sukelduda ning oma e-poe avada, siis ei piisa tavalise kodulehe loomisest. Korraliku ja toimiva e-poe pidamiseks on tarvis spetsiaalset platvormi, mis just taolise teenuse pakkumiseks mõeldud.
Üheks populaarsemaks selliste platvormide seas on WooCommerce. Tegu on pistikprogrammiga, mis mõeldud kasutamiseks WordPressi sisuhaldustarkvara platvormil. Seega saad WooCommerce’iga kaasa ka kõik WordPressi pakutavad hüved, mis muudab e-poe haldamise mugavaks ja kasutajasõbralikumaks.
WordPressi platvormil toimetamisega kaasneb võimalus valida suure hulga teemade ja disainide vahel, et oma e-poe välimus teistest eristuvaks ja omanäoliseks muuta. Samuti saab kasutada erinevaid liideseid makselahenduste täiendamiseks või klientidega suhtlemise lihtsustamiseks.
Platvormi eeliseks on ka paindlikkus: seda saavad kasutada nii suuremad kui väiksemad ärid ning mahtude suurenemisel ei pea hakkama teenusepakkujaid vahetama.
Muidugi väärib eraldi märkimist asjaolu, et WooCommerce’i kasutamine on tasuta. Kõik teenused ja funktsioonid on kättesaadavad nende eest lisatasu välja käimata.
WooCommerce’i loojad täiustavad platvormi regulaarselt. See aitab minimeerida turvariske ja võimaldab teenuse arendajatel pidevalt uusi funktsioone ja täiendusi lisada.
Äsja sai WooCommerce’i platvorm värske versiooni järjenumbriga 9.0. See toob kaasa mitu kasulikku täiendust. Edaspidi saab kasutada HPOS ehk High Performance Order Storage funktsiooni, mis kiirendab otsingutulemuste kuvamist ja aitab veebipoe kasutuskogemust parandada. Täiustatud on makseplokkide kasutajaliidest, tootekogumite plokke ning ümber nimetatud klassikalised plokid, et nende kasutamisel segadust vältida. Uuendus toob veel mitmeid pisemaid muudatusi ja täiendusi – kõigi nende kohta saad täpsemalt lugeda Zone’i enda blogist.
Kui sa veel ei teadnud, siis on olemas ka teenus Zone+ WordPress Assistent, mis aitab e-poe kõigest mõne hiireklõpsuga oma kodulehe platvormile luua ja sealt edasi see juba WooCommerce’iga siduda.