Eestis on müügil tohutul hulgal telefone. Ametlike edasimüüjate juurest leiab umbes 100 mudelit. Samas võib telefonide tehnilistele andmetele pilku peale visates silme eest kirjuks minna. Tehnikakaugele inimesele ei pruugi sellised sõnad nagu RAM, protsessor, vatid, optiline suum ja megapiksel suurt midagi tähendada, samas võivad need telefoni kohta rääkida nii mõndagi.
Samuti meeldib telefonitootjatele ajada inimestel turundussõnumitega pea segi ning leiutada enda standardeid. Millistele andmetele peaks telefoni ostes üldse tähelepanu pöörama ja mida peaks ignoreerima?
Ei saa hinnast üle ega ümber
Esimene kõige olulisem asi on mõistagi telefoni hind. Kõige odavam nutitelefon ehk Xiaomi Redmi 9C maksab Eesti turul natuke üle 100 euro, samas näiteks kõige uuema ja kõige vägevama iPhone 13 Pro Maxi hind küündib juba üle 1500 euro. Seega on oluline paika panna hinnapiir, kui palju oled nõus telefoni eest üldse maksma.
Lohutuseks võib öelda, et täitsa normaalseid telefone saab ka väga odavalt. Kui kasutad telefoni vaid Facebookis surfamiseks ja helistamiseks, sobib sulle ka ilmselt eelnimetatud Xiaomi mudel. Samas on selles hinnaklassis võimalik ka korralikult puusse panna, sest kvaliteet varieerub seal üsna palju ja võid sattuda mudeli otsa, mis on lihtsalt talumatult aeglane.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.
See lugu ilmus ajakirjas Digi nr 208, august 2022
Kõik selle ajakirja lood