Võrdlust koostama asudes sai kiiresti selgeks, et ette võetud ülesanne on palju komplitseeritum, kui algul tundus. Sest kui jutuks tuli robotimurite võrdlus, ilmnes, et tõusev trend on hoopis pesevad imurid või lühemalt öeldes hübriidid, mis imevad nii tolmu kui nühivad lapiga. Suures plaanis saabki puhastusrobotid liigitada kolmeks: n-ö klassikalised imurid ehk kuivpuhastajad, teiseks hübriidid ehk need, mis imemisele lisaks ka pesevad, ning kolmandaks ainult pesurid, millel imemisfunktsiooni pole. Tolmuimejat ja põrandaharja on aga keeruline paremusjärjestusse paigutada.
Sestap otsustasime ebamäärast lähteülesannet mõnevõrra lihtsustada või vähemalt poolitada. See tähendab, et käesolevasse võrdlusesse jäid nii klassikalised robotimurid kui ka hübriidid ning ainult pesuritest räägime järgmisel korral. Selguse huvides on kuivpuhastajad ja hübriidid ikkagi omaette lahtrites.
Hõredamad read
Kuna põhiline «trügimine» käib just nimelt hübriidide klassis, jäävad kuivpuhastajate read üha hõredamaks. Endale on kindlaks jäänud iRobot, mille valikus on imurid Roomba ja pesurid Braava, aga mitte mõlemat korraga. Konservatiivselt läheneb Miele oma uusima imuriga Scout RX3. Ainult imureid pakub ka Samsung, aga kahjuks Jet Bot 80 võrdlusse ei jõudnud. Saksa tootja Zaco valikus on juba kõike, nii imureid, hübriide kui ka pesureid. Seega sobis käesolevasse võrdlusesse hübriid Zaco A10 ja odavamaist odavam imur Zaco V3sPro. Välja jäi aga pesur Zaco W450. Tefali, Xiaomi ja Roborocki valikus on hübriide ja imureid, aga võrdlusse mahtusid ainult kallimad mudelid, milleks ongi hübriidid.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.
See lugu ilmus ajakirjas Digi nr 203, märts 2022
Kõik selle ajakirja lood