Uuendused liiguvad suuresti kahel kursil. Üheks neist on ANC ehk aktiivne mürasummutus. Tõsi, ANC oli olemas mullustelgi tippudel, aga nagu käesolev test näitab, võib see veelgi tõhusam olla. Teine uuendus on asendisensorid, mis annavad võimaluse lisada funktsioone, nagu virtuaalse kuulamisruumi tekitamine või funktsioonide juhtimine pearaputusega.
Vähem või rohkem on nööbid muutunud ka väiksemaks. Endiselt on kõigi kuularite omaduste seas nii-öelda aktiivne müravõimendus, mis muudab välishelid kuuldavamaks. Universaalset nimetust viimasele pole, iga tootja kasutab mõnd kõlavat terminit nagu Awareness, Ambient Sound, Transparency, Talkthrough või muu selline.
Hea summutuse ja parima helikvaliteedi eelduseks on nööpkuularite sobitumine kuulmekanaliga, sest ainult siis toimib kuularite akustika õigesti. Enamik mudeleid võimaldab otsikute sobivust kontrollida äpiga, aga seda saab teha ka muusikat kuulates. Kui heli on nii-öelda õhuke ja kehva bassiga, ei paikne nööbid kõrvas õigesti või on otsikud vale suurusega.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.
See lugu ilmus ajakirjas Digi nr 225, jaanuar 2024
Kõik selle ajakirja lood