Apple

Apple tahab hakata seadmeid kaugemalt juhtmevabalt laadima

Foto: energeous.com

Rubriiki toetab

Apple’i uus patenditaotlus käsitleb juhtmevaba kauglaadimise jaoks uue lahenduse välja töötamist, mis võimaldaks seadmeid laadida kindlas järjekorras, muutes seeläbi kaugelt juhtmevaba laadimise paremaks, kirjutab 9to5mac.

Juba enne iPhone X-i väljatulekut spekuleeriti, et see võib olla juhtmevaba kauglaadimise toega, kuid see ennustus täppi ei läinud. Taolisel kauglaadimisel, kus seadet pole vaja füüsilise laadija külge asetada, on omad miinused. Nimelt peab laadimise toimimiseks nutiseade olema laadijale siiski üsna lähedal ning kaugemale liikudes on laadimine märksa ebaefektiivsem. Lisaks on turvalisuse huvides limiteeritud edastatava laengu hulk.

Kõik see kokku tähendab, et telefoni või tahvli laadimiseks edastatav laengu hulk mõistliku aja jooksul on liiga väike, seega kui kauglaadija laeks korraga mitut seadet, näiteks laual telefoni, tahvelarvutit ja hiirt, siis ei oleks see kuigi efektiivne.

Probleemi lahendamiseks on aga Apple välja tulnud ideega, mille järgi oleks võimalik laetavaid seadmeid järjekorda panna ning kogu saadaolev võimsus vastavalt vajadusele ühele seadmele edastada. Kuigi tehnoloogiagigandi kirjeldus sellise süsteemi toimimise kohta on väga üldsõnaline, võib see sisaldada ka funktsiooni, mis õpib telefoni kasutusmustreid ja laeb seadmeid vastavalt sellele.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.