Apple

Apple tahab wifi ruuteri su telefoni laadima panna

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Sel nädalal avalikuks tulnud patenditaotlus Apple’i poolt viitab sellele, et firma soovib luua tehnoloogia, mis laeks tulevikus inimeste iPhone’e juhtmevabalt wifi ruuteri kaudu.

Täpsemini taotleb Apple patenti tehnoloogiale, mis laseks seadmeid laadida sageduste kaudu, mida tavapäraselt kasutatakse andmete edastamiseks. Üheks võimalikuks sageduseks on 2,4 Ghz ja 5 Ghz sagedus, mida kasutavad wifi ruuterid. Seega kui antud tüüpi lahendus reaalsuseks peaks saama, siis võib tulevikus laadida enda telefoni juhtmevabalt wifi ruuteri kaudu.

Sarnaselt tavalistele juhtmevabadele laadimismeetoditele nõuab ka Apple’i variant kaht seadet – edastajat ning vastuvõtjat. Siiski jätab patent suuresti lahtiseks konkreetsed lahendused, kuidas vastuvõtja ning edastaja toimima hakkaksid ning kuhu need on paigutatud.

Praeguse seisuga on levinud juhtmeta laadimisvariandid, mis nõuavad telefoni ning laadimispõhja üksteisele väga lähedal olemist. Seega oleks wifi levialas laadimine kahtlemata praegustest märksa juhtmevabam lahendus.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.